İzmir’e “alışveriş” dopingi

İzmir’de fuar coşkusuna alışveriş festivali de eklendi. 31 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında Kemeraltı ve Karşıyaka çarşılarında “İzmir Alışveriş Festivali” gerçekleşecek. Festival, İzmirliler’e gece geç saatlere kadar indirimli fiyatlarla alışveriş yapma imkanı sağlarken, kent ekonomisine de katkı koyacak. Çarşılar ünlü mankenlerin defileleri ve Can Bonomo konseri ile renklenecek. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı, alışveriş yapan vatandaşlarla moda fotoğrafları çekimi yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Konak Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile 31 Ağustos – 9 Eylül 2012 tarihleri arasında Karşıyaka ve Kemeraltı çarşılarında “İzmir Alışveriş Festivali” düzenlenecek. İzmir Enternasyonal Fuarı ile aynı günlerde düzenlenecek festival sayesinde çarşılarda alışverişin canlanması ve kent ekonomisine katkıda bulunulması hedefleniyor. Festivalin protokol imza töreni İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi’nin katılımıyla İzmir Sanat bahçesinde gerçekleşti. Protokol imza töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak kentteki ticareti geliştirmek için ciddi çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, “Kemeraltı’nda 4. etap düzenleme çalışmalarını bitirdik. 5. etap için İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onay bekliyoruz. 5. etabın hayata geçmesi ile birlikte 150 – 200 dükkanın cephesi aslına uygun olarak restore edilecek. İkiçeşmelik ve Kemeraltı bölgesinin güzelleştirilmesi İzmir’in ileriye dönük ticaret durumunu da değiştirecektir” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde İzmir iş dünyasının desteği ile Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret Anonim Şirketi (TARKEM) kurulacağını ve bu şirketin tarihi değeri olan eski binaları satın alıp restore edeceğini vurgulayan Aydoğan, şöyle devam etti;
“Amacımız Kemeraltı’nın arkasındaki büyük hanların restore edilmesi. Bu şirketin ileriye dönük güzel işler yapacağına inanıyorum. Tarihi değeri olan eski binalar satın alınarak restore edilecek ardından ya satılacak ya da kiralanacak. Amacımız Agora’da tarihi tiyatroyu ortaya çıkarmak, İkiçeşmelik ve Kemeraltı düzenlemeleri ile kentte alışverişin, turizmin ve ekonominin canlanmasını sağlamak. Bu festivalin bu anlamda ses getireceğine, kentte hareketlilik yaratacağına inanıyorum”.

Bir Cevap Yazın