81. İEF bambaşka heyecanla açılıyor, yine, yeni, yeniden

İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl 31 Ağustos’ta 81. kez yepyeni bir heyecan ve bambaşka fuar sloganı ile kapılarını açıyor. 9 Eylül tarihine kadar sürecek fuara bu yıl 1090 firma katılıyor. Ortalama ziyaretçi sayısı 1.5 milyon olan fuara bu yıl rekor katılım beklediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, “Bu sene fuarda herkes ilgi alanına göre istediği her şeyi bulacak, gezecek ve eğlenecek” diye konuştu.

Türkiye’nin ilk fuar organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yılki organizasyon ile 81. yaşını kutlayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz yıl 1083 olan katılımcı firma sayısının bu yıl 834’ü yerli olmak üzere 1090’a çıktığını söyledi. Aydoğan, bu sene fuara katılımcı ülke sayısının 64, katılımcı il sayısının 37 olduğunu, geçen yıl 68 dönüm üzerinde kurulan fuarın bu yıl 73 dönümde gerçekleşeceğini vurguladı.
31 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında açık kalacak 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ana temasının “Yaşamın Her Alanında Tasarım” ve partner ülkenin Latin Amerika ülkeleri olduğunu hatırlatan Aydoğan, onur konuğu ilin ise üç semavi dinin yüzyıllardır yaşadığı Hatay olduğunu söyledi.
Başkan Vekili Aydoğan, kent ekonomisine ciddi katkılar sağlayan İzmir Enternasyonal Fuarı için bu yıl güvenlik kadrosunun takviye edildiğini, fuar süresince bini aşkın kişinin görev yapacağını açıkladı. İzmir Fuarı’nın kurulduğu günden bu yana her zaman ilgi odağı olduğunu hatırlatan Aydoğan, “Her yıl teması, partner ülke ve konuk ilimizle birlikte dünyanın ilgi çekeceği konularda fuar düzenliyoruz. Bu yılki fuarımızda ise herkes aradığını bulacak. 30’un üzerinde etkinliğin yer alacağı fuara sevilen sanatçılar renk katacak. Partner ülkelerimizle birlikte fuarda adeta bir Latin rüzgarı esecek. Latin ülkeleri ile İzmir arasında ticari boyutta ciddi artış yaşanacak. Ünlü modacılarımızın yaptığı tişörtler belirli noktalarda satılacak ve elde edilen gelir 2013 yılında İzmir’de yapılacak ENGELSİZMİR kongresi için kullanılacak” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın