Şakir Süter unutulmadı

Bergama Belediyesi’nin, belediye haberleri yapan gazetecileri teşvik etmek, gazetecilerin mesleki gelişmelerini sağlamak, her yıl başarılı çalışmaları özendirip ödüllendirmek ve bunları gelecek kuşaklara birer örnek olarak sunabilmek amacıyla Bergamalı gazeteci Şakir Süter anısına düzenlediği 1. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşti.

Şakir Süter’i anma günü olan 27 Ağustos’ta düzenlenen ödül töreninde, yarışmada dereceye giren isimler ödüllerini aldı.

Törene, Bergama Beldiye Başkanı Mehmet Gönenç, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Bergama’nın önceki dönemlerde görev yapmış belediye başkanları, jüri üyeleri, Süter ve Ünaleroğlu aileleri ile basın mensupları katıldı.

Belediyelerle ilgili haber, inceleme-araştırma, röportaj, karikatür ve fotoğraf dallarında 38 eserin değerlendiriliği yarışmada ;

Fotoğraf dalında; Habertürk Egeli Gazetesi’nden Mehmet İnmez,
Karikatür dalında; Maydanoz Dergisi’nden Mustafa Yıldız,
Röportaj dalında; Ege Telgraf Gazetesi’nden Ahmet Buğra Tokmakoğlu,
Araştırma- İnceleme dalında; Egeli Sabah Gazetesi’nden Ceyhan Torlak,
Haber dalında; Yenigün Gazetesi’nden Murat Ervin ödüle layık görülmüştü.

Ayrıca, Ahmet Ünal Eroğlu ödülünü Kuzey Ege Gazetesi’nden İbrahim Baytak, Bergama Belediyesi Özel Ödülü’nü Yeni Asır Gazetesi’nden Erdal Çarboğa ve Jüri Özel Ödülü’nü ise Egeli Sabah Gazetesi’nden Hakkı Ülkü aldı.

Başkan Mehmet Gönenç törende yaptığı konuşmada; “ Bergama çok ayrıcalıklı ve çok zengin bir kent. Bu topraklarda, Antik dönemden başlayıp günümüze kadar Bergama’nın bu zengin kimliğini kazanmasında önemli roller üstlenen pek çok değerli isim yetişmiş. Bize düşen ise bu değerleri unutmamak ve anılarını yaşatabilmek” dedi.

Gönenç sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu yıl ilk kez duayen gazeteci Şakir Süter’in anısına memleketi Bergama’da bir gazetecilik yarışması düzenledik.Bergamalılar onu hiç unutmadı, bu yarışmayla birlikte yeniden anımsadı. Unutamadığımız bir başka isim de yerel gazeteci olarak yıllarce bu kente emek vermiş Ahmet Ünaleroğlu. Gazetecilik mesleğine gönül vermiş Ünaleroğlu adına da özel bir ödül veriyoruz.”

Yarışamanın uzun yıllar sürerek geleneksel bir hal alacağına inandığını belirten Başkan Gönenç, derece elde eden tüm yarışmacıları tebrik etti, meslek yaşamlarında başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın