27 AĞUSTOS’DA ALAÇATI DA, WINDSURFÇÜLER BULUŞUYOR

Dünyanın en hızlı Windsurf’çüleri bu yıl da 27 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali’nde Alaçatı’da buluşuyor

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali, Windsurf sporuna 6 yıldır verdiği kesintisiz destekle rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı sahillerinin vazgeçilmez markası olan Pegasus Airlines sponsorluğunda, Sportworks organizasyonu ve Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ile Port Alaçatı ev sahipliğinde Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.

Profesyonel Windsurf Birliği‘nin (PWA) Windsurf Dünya Kupası’nın 5. ayak yarışlarının gerçekleştirileceği Pegasus Airlines PWA Alaçatı yarışlarına, dünya’nın en iyi Slalom Windsurfçüleri’nden efsane sporcu 41 kez dünya şampiyonu Björn Dunkerbeck, beş kez üst üste Dünya Şampiyonluğu ünvanına sahip Antoine Albeau, dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan Julien Quentel, Micah Buzianis, kadınlar kategorisinde Karin Jaggi, Valerie Arrighetti gibi 30 ülkeden 64 erkek 24 Kadın toplam 88 sporcu katılacak.

Milli windsurfçülerimiz, Bora Kozanoğlu, Ertuğrul İçingir, Lena Aylin Erdil , Çağla Kubat, Dilara Uralp gibi isimler de 55.000 €’luk ödül için mücadele edecek.

Alaçatı Surf Merkezi’nde 27 Ağustos Pazartesi günü kayıt işlemleri ile başlayacak,
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışlar hafta boyunca devam edecek ve 1 Eylül Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek.

19 Nisan’da İtalya’da başlayan erkeklerde 7 ayak’lı Dünya Kupası’nın 5. ayağı Alaçatı’da gerçekleşirken, 4 ayaklı kadın yarışlarının Dünya Şampiyonları Alaçatı yarışlarından sonra Vietnam’da belirlenecek.

Festival bünyesinde izleyiciler, efsanevi windsurfçülerin yarışlarını takip ederken yarış merkezinde düzenlenecek farklı aktivitelerle yazın en güzel anlarını yaşayacaklar.

Pegasus Surf & Sound Festivali’nde bu sene neler var…
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası özel video çekimleri ve canlı yayınları ile www.pwaworldtour.com web sitesinden ve Pegasus’un facebook sayfasında PWA sekmesinden takip edilebilecek.

Hafta boyunca Pegasus Windsurf Simülatörü, Pegasus T-shirt tasarım atölyesi ve Power Garage TV performansları ile eğlenecek olan surf severler 1 Eylül Cumartesi final gününde Pegasus Dance Challenge ve Ultimate Party ile ödül alan dünyaca ünlü surfçülerle birlikte olacak.

Co-sponsor Amarok Volkswagen Pick Up sporcuların güvenli bir şekilde taşınmasının yanı sıra aktivite alanında gerçekleştireceği test sürüşleri ve 31 Ağustos Cuma akşamı
DJ Hüseyin Karadayı eşliğindeki Amarok SundWave Party ile hem seyircilere hem de sporculara farklı bir tecrübe yaşatacak.

Ev sahibi Port Alaçatı tarafından mendirek üzerinde oluşturulacak tribün ile izleyiciler yarışları keyifle izleme olanağına sahip olacak.

Medya sponsoru POWER FM hafta boyunca ünlü DJ’ler ile müzik ziyafeti çekerken Power Garage TV sanatçıları da Festivalin unutulmaz sesleri olacak.

Yarış görüntüleri her gün SKY TÜRK ekranlarından Türkiye ile buluşacak.

Bir Cevap Yazın