Yaşar Aksoy’un 9 Eylül kitabı yayınlandı

Dergimiz yazarı Yaşar Aksoy’un Ege’nin kurtuluşunun 90.Yılı dolayısı ile hazırladığı “9 Eylül’de İzmir’e Bayrak Çekenler” isimli kapsamlı ve belgelerle dopdolu görkemli eseri, Etki Yayınevi’nce basıldı.
Yaşar Aksoy bu eserinde İzmir’in çeşitli köşelerine, Paket Postanesi’ne, Kadifekale’ye, Konak Meydanı’na, Sarı Kışla’ya, belediyeye, Kemalpaşa’ya Menemen’e, Karşıyaka’ya, Çeşme’ye, Alaçatı’ya ve diğer tüm ilçe ve beldelere bayrak çeken Mustafa Kemal Ordusu mensuplarının hayatlarını ailelerini bularak, Genel Kurmay Arşivlerini inceleyerek, tek tek araştırarak, belgeleri eşliğinde tüm tartışmaları silecek şekilde özenle hazırladı.
Yaşar Aksoy, bu kitabıyla birlikte “90.Yılında Ege’nin Kurtuluşu” konferanslarını gerçekleştirecek. Batı Anadolu şehirlerinden başlayıp, 6 Eylül günü Dokuz Eylül Rotary Kulübünde, 7 Eylül günü İzmir Büyükşehir Belediyesi “9 Eylül Paneli”nde yapacağı konuşmalardan sonra, İzmir, Foça, Alaçatı, Çeşme konferansları art arda gelecek. Hiçbir partiye ve örgüte bağlı olmadan, tek başına, her zamanki gibi sponsorsuz yapacağı bu çalışmalarında, Karşıyaka-LIFE dergisi olarak arkadaşımızın yanında olacağız. (Kitap İsteme: 0232.4820900)

Bir Cevap Yazın