Otopark ücretleri düşürüldü

Otoparkların daha etkin kullanılması amacıyla fiyat tarifelerinde yeni düzenlemeye giden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 büyük katlı otoparkın abonelik ücretini 170 TL’den 100 TL’ye düşürdü. Bazı otoparklarda ilk 6 saatlik otopark ücreti 3 TL’ye indirildi. 5 büyük otoparkta gece boyunca (14 saat) kullanım ücreti sadece 3 TL olarak belirlendi. En büyük indirim ise Gaziemir Katlı Otoparkı’nda oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZELMAN şirketi aracılığıyla işlettiği otoparkların fiyatlarında indirime gitti. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oyçokluğuyla kabul edilen karara göre, otoparkların daha etkin kullanılması amacıyla, görece az süreli parklar ve yoğun saatler dışındaki otopark ücretleri ile bazı otoparklardaki aylık abonelik ücretleri düşürüldü. Araçların otoparkta kaldığı süre ve zaman dilimi dikkate alınarak belirlenen yeni fiyatlar, Eylül ayından itibaren geçerli olacak.
Uygulanacak yeni tarifeye göre; abonelik sisteminin özendirilmesi için Bornova Katlı Otoparkı, Eşrefpaşa Katlı Otoparkı ve Bostanlı Migros Otoparkı’nda uygulanan 170 TL’lik aylık abone ücreti 100 TL’ye düşürüldü. Söz konusu otoparklarda 0-6 saat arası park ücreti 5 TL’den 3 TL’ye indirilirken, 0-12 saat ücreti 5 TL, 0-24 saat ücreti ise 10 TL olarak kaldı. Ayrıca aylık abonelik sistemi bulunmayan Yenişehir SSK Otoparkı ile Bostanlı Vapur İskelesi otoparkında da aynı park tarifeleri geçerli oldu.

Bir Cevap Yazın