Pervin Şenel Genç: “Yapanlar utansın”

İzmir Büyükşehir Belediyesi davasında son tutuklu olan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, cezaevine girişinin 463. gününde tahliye edilerek özgürlüğüne kavuştu. Genel Sekreter Genç’in tahliye kararı Büyükşehir Belediyesi’nde büyük sevinç yarattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile tutuklu yakınları ve Belediye bürokratları, tahliye haberini alır almaz Genç’in tutuklu bulunduğu Yeni Şakran cezaevine gitti. Mayıs 2011’de yapılan operasyon sonrası tutuklanan Pervin Şenel Genç, tam 463 gün sonra Başkan Aziz Kocaoğlu eşliğinde cezaevinden ayrıldı.

Sıra beraat kararında
“Kardeşim” diye hitap ettiği Pervin Şenel Genç’in özgürlüğüne kavuşmasıyla büyük mutluluk yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, operasyon süresince kendilerinin yanında olarak destekleyen İzmirlilere gönülden teşekkür ettiğini söyledi. Son tutuklu kalan Genç’in de tahliye edilmesinin ardından ‘beraat kararını’ beklediklerini vurgulayan Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle konuştu:
“2 Mayıs’ta başlayan tutuklama süreci, bugün Genel Sekreterimiz Pervin Şenel Genç’in de özgürlüğüne kavuşmasıyla birlikte tamamlandı. Bundan sonra artık beraatimiz yolundaki kararı bekliyoruz. Zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde hiçbir şey olmadığını herkes çok iyi biliyordu. Özellikle tüm İzmirli hemşehrilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bize olan güvenlerini bir an olsun sarsmadılar. Sürekli yanımızda durdular ve bizi desteklediler. Üst düzey bürokratlarımızın 300 tanesinin ifadesinin alındığı, 100 tanesinin de yargılanma sürecinde olup birçoğunun tutuklandığı bu süreçte, çalışma arkadaşlarımızdan ne istifa eden oldu, ne de emekli olan oldu. Hepsi canla başla çalışmaya devam etti. Ve bu badirenin ilk aşamasını başarılı bir şekilde geçmiş olduk. Tabii özellikle içeride tutuklu bulunan arkadaşlarımız çok çile çekti. Şimdi bir an önce beraat kararımızın verilmesini istiyoruz. Zaten itibarımızda bir sarsılma olmadı. İtibarı bize İzmirli hemşehrilerimiz vermişti. Onların gönlünde, beyninde zaten itibarımız yerindeydi, güvenimiz tamdı.”

Bir Cevap Yazın