“Operasyondan tertemiz, güçlenerek çıktık”

DİSK’e bağlı sendikacılarla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sadece İzmir değil, tüm Türkiye Büyükşehir’e yapılan
un yanlışlığını, tarafgirliğini konuştu. Ama bizi yok etmek üzere yürütülen bu operasyondan tertemiz, güçlenerek çıktık.” dedi.

Büyükşehir davasında uzun tutukluk süreci sonrasında tahliye edilen DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası üyeleri ve beraberindeki heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ve teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Konuklarını Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda ağırlayan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yaşamda hep testlerden, sınavlardan geçiyorsunuz. Hep sorgulanıyorsunuz. Hep önünüze problemler, engeller çıkıyor. Önemli olan bunları başınız dik bir şekilde aşabilmek. Biz 2008 yılında arsenik, 2011 ve 2012 yıllarında da bu operasyon sınavından yüzümüzün akıyla çıktık” dedi.
Ziyarete İzmir Büyükşehir Belediyesi davasında uzun tutukluk süresi sonrasında tahliye edilen DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ARGE Daire Başkanı Cafer Konca, 3 No’lu Şube Başkanı Memiş Sarı, Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Yıldırım, İş Yeri Temsilcileri Necip Binici ile Cafer Alt’ın yanısıra 5 No’lu Şube Başkanı Naci Çetin, 4 No’lu Şube Başkanı Şükret Sevgener, 2 No’lu Şube Başkanı Taner Şanlı ile Genel İş’e bağlı tüm işyeri temsilcileri ve yöneticiler de katıldı.

Bir Cevap Yazın