“Akıllı trafik” için ihale süreci başladı

İzmir’de kent içi ulaşımı çağdaş standartlara ulaştırmayı hedefleyen “Akıllı Trafik Yönetim Sistemi”nin kurulması için en önemli adımlardan biri daha atıldı. Büyükşehir Belediyesi, üç aşamadan oluşacak ihale sürecinin “katılımcı firmaların mali yeterliliğinin tespitini sağlayacak” ilk aşamasını gerçekleştirdi. 7 firma dosya verdi.

İzmir, Büyükşehir Belediyesi’nin, yaşama geçireceği kısaca “Akıllı Trafik Yönetim Sistemi olarak da adlandırılan, “Tam Adaptif Trafik Yönetim, Denetim ve Bilgilendirme Sistemi” için ihale sürecini başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapım İhaleleri Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihalenin ilk etabına yerli ve yabancı ortakların da bulunduğu 7 firma dosya verdi. Firmalardan 6’sı şartnamede belirtilen belgeleri eksiksiz olarak ihale komisyonuna sunarken, bir firma istenen evrakı tamamlayamadığı için teşekkür mektubu vermekle yetindi.
Üç aşamadan oluşacak ihalenin birinci etabında, istekli firmaların yeterlilik yönünden değerlendirilmesi amacıyla verilen teklifler alındı. Yapılacak incelemenin ardından mali yönden yeterli bulunan firmaların ihalenin ikinci etabına katılabileceği ve bu aşamada alınacak teklifler doğrultusunda teknik şartnamenin oluşturulacağı belirtildi. Üçüncü ve son etap ihalede ise fiyat teklifleri alınacak.
Yeterlilik zarfları ihale komisyonunca teslim alınan AZD Praha S.R.O. – Cross Zlin A.Ş. (Ortak Girişim), Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş., Peek Traffic Limited-Ultra Teknoloji Sanayi ve Ticaret A. Ş. (Ortak Girişim), Savronik Sistem Taahhüt San. Ve Tic. A.Ş. – Savronik Elektronik San. Ve Tic. A.Ş. (Ortak Girişim), İş-Kaya İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve Etra Electronic Trafic S.A. ikinci aşamaya geçebilmek için değerlendirme sürecini beklemeye başladı. Ekin Bilişim Teknolojileri San ve tic. Ltd. Şti. ise komisyonun talep ettiği bazı belgeleri tamamlayamadığını bildiren bir yazı sunarak ihaleden çekildi.

Bir Cevap Yazın