Büyükşehir, kamulaştırmada 750 milyon TL sınırını zorluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılından bu yana yaklaşık 740 milyon TL’lik kamulaştırma gerçekleştirdi. Başkan Aziz Kocaoğlu, pek çok yatırımı gerçekleştirebilmek için kimi zaman kamulaştırmalara inşaat bedelinden daha fazla bedel ödemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığı döneminde benzersiz bir rekora imza atarak yaklaşık 740 milyon TL değerinde kamulaştırma gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kamulaştırma bedellerinde en büyük payın Kadifekale, Agora, Yeni Fuar Alanı, Çiğli Evka-5 kavşağı ve Hamdi Dalan Kavşağı gibi büyük yatırımlara ait olduğunu söyledi.
Kentte gecekondular arasına sıkışıp kalmış tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak, yeni yollar açmak, alt ve üst geçitler yapmak ve yeni yatırımlar gerçekleştirebilmek için sürekli kamulaştırma yapmak zorunda kaldıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in coğrafi koşulları ve yerleşim düzeninden dolayı, göreve geldiklerinden bu yana yeni yatırımlar için zorunlu kamulaştırmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Pek çok yatırımımız için kamulaştırmalara kimi zaman inşaat bedellerinden daha fazla bedel ödedik” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın