Gıda Çarşısı’na ikinci köprü geliyor

Meles Deresi üzerine kurulacak yeni köprü sayesinde Gıda Çarşısı-Şehitler Caddesi arasındaki trafik rahatlayacak. Köprülerden biri geliş, diğeri gidiş için kullanılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasında ulaşımı sağlayan köprüde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla, bölgede yeni bir karayolu köprüsü inşa edecek. İmar planlarında bulunan yeni karayolu köprüsü için 31 Temmuz 2012 tarihinde ihale gerçekleştirilecek.
Halkapınar Mahallesi 1204 Sokak ile 2823 Sokak kesişiminde Meles Deresi üzerine yapılacak yeni karayolu köprüsünün devreye girmesiyle, şu anda gidiş-geliş çift yön olarak kullanılan 2 şeritli 7 metre genişliğindeki karayolu köprüsü, Gıda Çarşısı’ndan Şehitler Caddesi’ne tek yön olarak, yeni yapılacak 2 şeritli 7 metre genişliğindeki karayolu köprüsü ise Şehitler Caddesi’nden Gıda Çarşısı’na doğru tek yön olarak kullanılacak. Böylece trafikte büyük rahatlama sağlanacak. İhalenin tamamlanıp yer tesliminin yapılmasının ardından yapım çalışmaları 100 günde tamamlanacak.

Bir Cevap Yazın