En büyük kampüse en güzel yatırım

Gediz Üniversitesi, İzmir’in en büyük vakıf üniversitesi kampüsünü daha da büyütüyor. Tenis kortları, açık spor tesisleri, yürüyüş yolları ve rekreasyon alanlarıyla tam 20 bin metrekarelik cennetten bir köşe ekleniyor…

Gediz Üniversitesi, yüksek öğrenimde çıtayı biraz daha yukarıya taşıyor… Eğitim gönüllüsü hayırseverler tarafından 50 milyon dolarlık yatırımla Seyrek’e kurulan İzmir’in en büyük vakıf üniversitesi kampüsü daha da büyüyor. 30 bin metrekare alanda yer alan dev bilim tesisi, 50 bin metrekareye genişliyor. Eklenen 20 bin metrekare, gençlerin daha keyifli bir ortamda eğitim görmesi için özel olarak düzenleniyor. Yaz başında başlayan çalışmalar, önümüzdeki akademik döneme yetiştirilecek. Tamamlandığında, tenis kortları, açık spor tesisleri, yürüyüş yolları, oturma yerleri, rekreasyon alanları, otoparkı, geniş meydanı ve kafeteryasıyla cennetten bir köşe ortaya çıkacak. Gençler, daha da büyüyen ve güzelleşen kampüste, Gediz’de öğrenim görmenin ayrıcalığını yaşayacak, bir ömür boyu unutulmayacak hatıralarla mezun olacak.

Her şey gençler için…
Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, Gediz Üniversitesi’nin her alanda farklı olma iddiasıyla kurulduğunu, uluslararası standartlardaki kampüslerini daha da geliştirmelerinin de bu hedefin bir eseri olduğunu dile getiriyor. “Kaliteli eğitim ancak kaliteli ortamda verilebilir, gençlerimiz her şeyin en iyisine layık” diye konuşan Kavuk, şunları söylüyor: “Araştıran, buluşlara ve yeniliklere imza atan, kültürleri buluşturup kaynaştıran bir dünya üniversitesi hayal ettik. Buna ulaşmak için de hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık ve herkesi büyüleyen fiziki ortamlar hazırladık. ‘Hepsi bu kadar değil. Daha yapacak çok işimiz var’ diye de söz verdik. İşte şimdi, öğrencilerimizin mutluluğuna mutluluk katacak, onları başarıya motive edecek alanlar üzerinde çalışıyoruz. Bu çabamız hiç bitmeyecek, Gediz Üniversitesi bayrağı hep önde taşıyacak. Tüm çabamız yarınlarımızın teminatı olan gençler için, onların daha iyi eğitim görmesi için. Tek beklentimiz, yeniliklerin peşinden koşan değil, yeniliklere öncülük eden; ülkemize ve insanlığa hizmet edecek genç beyinleri yetiştirmek…”

[button color=”blue” link=””]

Sinema salonu da var, güzellik merkezi de

Açık spor ve yaşam alanlarının ekleneceği Gediz Üniversitesi’nin Seyrek kampüsünde adeta yok yok. Öğrencilerin eğitimi ve konforu için her şeyin düşünüldüğü dev eğitim tesisinde şunlar yer alıyor: 55 derslik, 29 amfi derslik, 12 laboratuvar, 6 mimarlık stüdyosu, 1 grafik-tasarım stüdyosu, 600 kişilik tam akustik gösteri merkezi, bin metrekarelik spor salonu, 180 kişilik dijital ses ve görüntü sistemli sinema salonu, 500 kişilik amfitiyatro, bilgisayar destekli kütüphane, sağlıklı yaşam merkezi, güzellik merkezi, alışveriş ve eğlence merkezi, restoranlar, kafeler ve konukevi.

[/button]

 

 

 

Bir Cevap Yazın