“Üniversite Tanıtım Günleri” İzmir Optimum’da Başlıyor!

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrası üniversite adaylarının bilinçli yönlendirilmeleri, gelecekteki kariyerlerine yön verecek olan bölüm ve mesleği seçebilmeleri için düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri” üniversite temsilcilerini ve adaylarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen projede, adaylar eğitim görmeyi planladıkları üniversiteler hakkında detaylı bilgileri ilk ağızdan alabilecek.
İzmir’in yanısıra Ankara, İstanbul, Manisa ile K.K.T.C’deki vakıf ve devlet üniversitelerinin stant açarak lise mezunlarıyla bir araya geleceği “Üniversite Tanıtım Günleri”nde üniversite temsilcileri, 10:00 – 19:00 saatleri arasında öğrencilere bu zorlu tercih döneminde destek olmaya çalışacak. İzmir Optimum Outlet’te 22 ve 23 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleşecek organizasyonda ayrıca Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi yöneticileri de tercih yaparken dikkat edilmesi gereken konularda rehberlik yapacak.
Üniversitelerin ayrıcalıklarını, sağladıkları akademik ve sosyal imkanları öğrenmek isteyen gençler, birebir üniversite yetkililerinden bilgi alabilecekleri bu fırsatı kaçırmamalı.

Bir Cevap Yazın