Makyajınız sıcak havalarda akıyor mu?

Sıcak havanın nimetleri saymakla bitmez. Gündüz deniz ve kumun; gece ise konserlere, eğlencelere, festivallere katılmanın tam zamanıdır bu havalar. Tüm bunları yaparken güzel görünmeyi de ihmal etmemek lazım tabii…Giyinmek, saçları yapmak tamam da bu sıcaklara makyaj dayandırmak zor değil mi? Evoria sizin için bu probleme de çözüm buldu. 

Renkli nemlendiricilerle fondöten kullanmadan kusursuz görünün

Makyaj yaparken fondöten sürmeden önce nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ama fondötenin altına nemlendirici sürmek, fondötenin akmasına sebep olur. Evoria bu soruna çare buldu: Renklendiren nemlendirici. Sadece renklendiren bir nemlendirici ile fondöten sürmeye gerek kalmadan makyaj bazı halledilebilir. Üstelik renkli nemlendiriciler tüm cildin rengini eşitleyerek, güneşlenirken yüzde oluşan farklı tonları da sorun olmaktan çıkarır. Evoria, sarışın ve açık renkliler için light/medium, kumral ve esmerler için medium/dark çeşit nemlendirici kremleri öneriyor. Evoria.com’un, yaz makyajı için altın değerindeki Garnier BB Renkli Nemlendirici Kremler’de yaptığı indirim, renkli nemlendiriciyi denemek isteyenlere güzel bir fırsat yaratıyor.

Gözlere hafif ama gösterişli bir makyaj yapın

Akmayan makyaj için kullanılacak far ise kremsi yapıda olmalıdır. Zaten bronzlaşmış olan cilde, çok yoğun renkler kullanmak yerine, pırıltısı yoğun tek bir renk uygulamak bakışları derinleştirecektir. Lame veya dore renklerden kıyafete uygun olanı kullanmak yerinde olacaktır. Evoria’nın pırıltılı gözler için önerisi olan Pupa Milano Precious Creamy All Over Compact Göz Farı, Evoria.com’da yüzde 40’a varan indirimlerle satışa sunuluyor.

Gözün altına ve üstüne uygulanan pırıltılı farlar yeterince gösterişli olacağı için, kalem ve eyeliner kullanılması şart değil. Ancak mutlaka çerçeve isteyen bir göze sahip olanlar için suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemleri en iyi sonucu verecektir. Göz makyajının etkisi, Evoria.com’da indirimde olan Max Factor False Lash Effect Mascara Black Waterproof gibi suya dayanıklı, koyu ve yoğun bir rimelle arttırılabilir.

Yüze bronz allık, dudaklara hafif parlatıcı

Zaten bronzlaşmış olan cilde, ağır bir allık kullanmamak yerinde olacaktır. Yine pırıltılı bir bronz allık kullanarak makyaj da bütünlük sağlanabilir. Evoria.com’da yüzde 40’a varan indirimlerle satılan Pupa Milano Luminys Baked Compact Blush Allık, istenilen bronz görüntüyü sunacaktır. Evoria’nın dudaklar için tavsiyesi ise, ağır bir ruj yerine Chanel Rouge Allure Laque Santal No.77 gibi hafif parlatıcılar.

Bir Cevap Yazın