Büyükşehir zamanla yarışıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Torbalı, Menemen, Buca, Bornova, Konak, Karabağlar, Gaziemir, Narlıdere ve Balçova’da sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarını denetleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “İhale itirazları nedeniyle yaşadığımız 3 aylık gecikmeyi telafi için 2 aylık çok hızlı bir program yaptık. Kaybettiğimiz zamanı telafi etmeye çalışıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ihaleye yapılan itirazlar nedeniyle gecikme yaşanan ve KİK onayı sonrası kent genelinde kapsamlı ve hızlı bir şekilde başlayarak sürdürülen asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Bornova Barbaros ve Ersoy caddelerindeki toplam 3 kilometrelik güzergahta 3 milyon TL maliyetle gerçekleştirilen yol- kaldırım düzenlemeleri kapsamında yapılan asfaltlamayı denetleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, çalışmaların son durumu hakkında belediye bürokratlarından bilgi aldı, ekip çalışanlarıyla sohbet etti.

Kentin ihtiyaçlı bölgelerindeki asfaltlama çalışmalarının hızlı bir tempoyla yapıldığını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, ihaleye yapılan itirazlar nedeniyle kaybedilen sürenin telafi edilmesi için 2 aylık yoğun bir program hazırlandığını vurguladı. İhaleye yapılan itirazlar nedeniyle yaşanan gecikmeden dolayı mağduriyet yaşayanların İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmirliler olduğunu ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Elimizde olmayan bu gecikmeden dolayı tüm İzmir hemşehrilerimizin affını diliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın