KARŞIYAKA YENİ EK HİZMET BİNASI İÇİN GÜN SAYIYOR

Karşıyaka’da yaz bir hayli hareketli geçiyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar bile Belediye’nin hızını kesemedi. Yapımı devam eden yatırımlarına önümüzdeki günlerde yenilerini ekleyecek olan Karşıyaka Belediyesi’nin yeni ek hizmet binası da faaliyete geçmek için gün sayıyor.

Nergiz’de yapımı tüm hızıyla süren 7 katlı bina Karşıyakalılar’a sunacağı yeni hizmetlerle de dikkat çekiyor. 1470 metrekarelik inşaat alanına sahip binanın zemin katı Sağlık ve İlkyardım Merkezi olacak. Mamografi ve kemik ölçümü ücretsiz olarak yapılacak olan Merkez’de haftanın belli günlerinde kadınlara danışmanlık hizmeti de sunulacak.

Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’de faaliyetlerini artık Nergiz’deki bu modern binanın 1 ve 2. katından yürütecek. Çeşitli amaçlar için kullanılacak büroların da bulunduğu binada dernekler için de yer ayrıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçede faaliyet gösteren ve mekan sıkıntısı yaşayan derneklere yeni hizmet binasında 2 oda ayrıldığını belirtirken, yapımı devam eden diğer binalarda da aynı hizmeti verecek yerler ayıracaklarını da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın