“İzmir için duyduklarım boşuna değilmiş”

İzmir’e gelen Norveç’in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’la bir süre görüştü. Konuk büyükelçiye İzmir Fahri Konsolosu Enis Özsaruhan da eşlik etti.
Büyükelçi Kanavin’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aydoğan, iki ülke arasında enerji başta olmak üzere pek çok alanda sağlanan işbirliğini daha da geliştirmek adına olumlu adımlar atılacağına inandığını belirterek, “Bu işbirliği çalışmalarında İzmir olarak üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız. Özellikle turizm alanında çok önemli bir potansiyelimiz var. Norveçli turistlerin Balçova Kaplıcaları’na yoğun ziyaretleri ve bu sırada kurulan sıcak temaslar, İzmirlilerin Norveç’e ve Norveçlilere sevgisini, saygısını artırdı. Aynı durumun Norveç için de geçerli olduğunu biliyorum. Bu dostluk ve işbirliğini geliştirerek sürdürmeliyiz” dedi.
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin ise İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerinden fazlasıyla etkilendiğini belirterek, “Görmek her zaman duymaktan çok daha iyidir. İzmir’in ne kadar güzel bir şehir olduğunu ancak görünce anladım. Duyduklarım boşuna değilmiş” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın