Doğru tercih yap, sonra üzülme!..

Üniversite hayali kuran gençler için en kritik döneme gelindi. Öğrenciler, geleceklerini belirleyecekleri tercihleri yapacak. Gediz Üniversitesi’nin tercih uzmanları, doğru meslek seçip üzülmemeleri, emeklerinin boşa gitmemesi için onları bekliyor

Üniversite adayları nefeslerini tuttu, tercih dönemini bekliyor. Yapılacak seçimle geleceğe yön verilecek, yaşamlar şekillendirilecek…
Gediz Üniversitesi de telafisi zor bu kritik karar öncesinde gençlere ücretsiz rehberlik hizmeti vermek için kolları sıvadı. Seyrek ve Çankaya yerleşkelerinde tanıtım günleri düzenlendi.
Hem tercih uzmanları hem de akademisyenler, öğrencilerle görüşecek, doğru meslek seçip sonra üzülmemeleri için yardımcı olacak. Hayatı doğrudan etkileyecek tercihlerde sık sık düşülen hatalara karşı uyarılarda bulunulacak, emeklerin boşa gitmemesi için kazandıran tüyolar verilecek.

Tercih robotu var
Gediz Üniversitesi’nin www.gediz.edu.tr adresli internet sitesinden de e-destek sağlanıyor. Aday öğrenciler sayfasını tıklayanlar, tercih robotu ‘puanmatik’i kullanarak, puanına göre hangi bölümleri kazanabileceğini görebiliyor. Ayrıca internet üzerinden e-destek sistemi aracılığıyla tercih uzmanlarıyla canlı görüşme de gerçekleştirilebiliyor. Konuyla ilgili (0232) 355 00 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

 

Bir Cevap Yazın