Minik sporculardan örnek davranış

Bergama Belediyespor Kulübü’nün küçük sporcuları Güzellik Ilıcası Spor Tesisleri çevresinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mehmet Gönenç öncülüğünde gerçekleştirilen fidan dikimine kulüp eğitmenleri ve yöneticileri de katıldı. Sporcular antrenman öncesi gerçeklekleştirdikleri fidan dikimiyle tesislerin yeşillenmesine katkıda bulundu, etkinlikte toplamda 1000 fidan toprakla buluştu. Diktikleri ağaçların gelişimini yakından takip edeceklerini söyleyen küçük sporcular, herkesin ağaç dikmesi gerektiğini belirtti.

Sporculara doğayı ve yeşili sevdirmek, onlara ağaç sevgisini aşılamak adına böylesi bir etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Gönenç, spor tesisi etrafına dikilen fidanların büyümesi ile birlikte alanın güzel bir görünüm kazanacağını dile getirdi. Küçük sporcuların davranışlarının herkese örnek olması gerektiğini söyleyen Başkan, doğa sevgisinin erken yaşta kazandırılacağını ifade etti.

Başkan; “ Sporcularımızla birlikte fidanları toprakla buluşturduk, ilk can sularını verdik. Sporcuların doğayla iç içe olmasını sağlayan bu gibi etkinlikler, onların ağaç ve orman sevgisini öğrenmesine yardımcı oluyor. Çocuklar gelişmesine emek harcadıkları doğanın kıymetini bilecekler. Diktikleri fidanlar büyüdükçe, yaptıkları işle gurur duyacaklar” diye konuştu.

Sağlıklı ve spor yapan nesiller oluşturmanın önemli olduğunu dile getiren Gönenç, ağaçların sahip olunabilecek en büyük zenginlik kaynağı ve geleceğe bırakılacak en büyük miras olduğunun altını çizdi. Başkan Gönenç, doğal çevreyi koruma bilincinin kazandırılmasının önemli olduğunu vurguladı, çocuklarsa etkinlikten büyük keyif aldı.

Bir Cevap Yazın