Bayraklı Belediyesi Kent Konseyi Siyaset Okulu ilk mezunlarını verdi

Bayraklı Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri bir ay boyunca 80 kişiye siyaset dersi aldı. Böylece Bayraklı Belediyesi’nin destekleriyle çalışmalarını yürüten Bayraklı Kent Konseyi siyaset okulu mezunlarını vermiş oldu. Sertifika törenine Bayraklı belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Bayraklı Kent Konseyi Başkanı Ali Çelik katıldı.

Bir ay boyunca ders verildi
Ders programında, Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemlerinin yalnızca teorik olarak değil, olayların sebep ve sonuç ilişkilerinin, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları ve iş adamları tarafından aktarıldı.

Son Ders Başkan Karabağ’dan
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ siyasetin emek işi, gönül iş olması gerektiğini dile getiren Karabağ; “Çünkü emek veren insanlar bir yere gelemezse ileride emek verecek insan da bulamazsınız. Parti kültürü taşıyan, eğitimli partililer her kademede görev yapmak için heyecan taşımalı. Parti içinde küçük hesaplaşmalarla siyaset yapılmaz.’’ diye konuştu.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ Bayraklı Kent Konseyi Meclisi tarafından düzenlenen “Siyaset Okulu” mezunlarına sertifikalarını verdi.

Bir Cevap Yazın