BURSİYER ÖĞRENCİLER OPTİMUM’DA

İzmir Optimum’un çok özel ziyaretçileri vardı. İzmir Valiliği tarafından burs verilen, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’dan göç eden, sosyal güvencesi olmayan ailelerin başarılı çocukları, İzmir Optimum’a misafir oldu.

365 gün süren indirimleri, kampanyaları, etkinlikleri ile ziyaretçi akınına uğrayan Optimum Outlet, bu kez de bursiyer öğrencileri ağırladı. Çeşitli nedenlerle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan İzmir’e göç eden ailelerin başarılı çocuklarına İzmir Valiliği tarafından burs sağlanıyor ve başarıları çeşitli gezilerle ödüllendiriliyor. Bu program çerçevesinde, seçkin mağaza karmasının yanı sıra “Eğlencenin Kalbi” ve “Hayatı Tatlandıran Outlet” kavramlarıyla tanınan Optimum’a gelen 7. ve 8. Sınıf öğrencileri gönüllerince eğlendiler.

“Eğlenerek Öğrenelim Projesi” kapsamında 5 gün boyunca Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu’nda misafir edilen öğrenciler, sosyal ve sportif birçok aktivite hazırlandı. Proje kapsamında tarihi ve kültürel mekânlar gezilerek, piknik ve yüzme gibi etkinlikler düzenleniyor. Sosyal güvencesi olmayan başarılı öğrencilere destek sağlanan projede İzmir’in ve emniyet teşkilatı başta olmak üzere kamu kuruluşlarının yakından tanıtılması da hedefleniyor.
Buz pistinden sinemaya, oyun alanlarından mağazalara kadar her yeri doyasıya gezen ve eğlenen çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdiklerini sık sık dile getirirken bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

Bir Cevap Yazın