BAŞKAN SOLAK YAZ SPOR OKULLARINDA

Çiğli Belediyesi her yıl düzenlediği yaz spor okullarını bu sezon da yoğun katılımla açtı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, futbol, basketbol ve taekwondo branşlarında spor yapan minikleri ziyaret ederek, kursiyerlere yaşamları boyuca spor yapmaları konusunda dilekte bulundu.

Yaz spor okullarına 7 – 16 yaş grubundaki çocuklar eğitim görürken, kurslarda en büyük ilgiyi futbol görüyor. Futbol kursu salı ve perşembe günleri Çiğli Belediyespor tesislerinde, basketbol kursu kız öğrencileri salı ve perşembe günleri İztik spor tesisinde ,erkek öğrenciler ise pazartesi ve cuma günleri Gülen Kora İlköğretim Okulu’nda, taekwondo kursu ise salı ve perşembe günleri belediye taekwondo salonunda veriliyor.

Çiğli Belediyespor tesislerinde futbol kursu alan çocuklar ve tribünlerdeki veliler tarafından büyük coşkuyla karşılanan Başkan Solak, öğrencilerle tek tek tokalaştı. Başkan Solak, ‘Çiğli Belediye spor kulübü olarak sizlere spor okullarımızla spor yaptırmaya, eğitim vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken sizlerin de gereken özveriyi gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Kurs kayıtları her geçen gün artıyor. Bu yılki kurslar geçmiş yıllarda planlanan kurslardan daha organize, disiplinli devam ediyor. Aynı zamanda geçmiş yıllarda ulaşılan 750 öğrenci rekoru da geçildi. Haziran sonunda kurs başvuruları dolmasına rağmen, başvurular yoğun istek üzerine uzatıldı. Çiğli Belediye Spor Kulübü kendi alanında çok güçlü ve herkes tarafından bilinen, sevilen ve korkulan bir takımdır. Futbolcu olmak isteyen arkadaşlarımızın daha özverili çalışmalarını istiyorum ki ileri de Çiğli Belediyespor futbol takımında oynasınlar. Taekwondo da başarılı bir takımız var. Dünya, Avrupa ve Türkiye de derecelerimiz var. Bu yüzden gönül rahatlığı ile spor yapabilirsiniz’ diye konuştu.

Bir Cevap Yazın