“Arkadaşlarımıza özgürlük istiyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendisiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da yargılandığı davanın görüldüğü İzmir Adliyesi’ne gelişi sırasında binlerce İzmirli tarafından alkışlarla karşılandı. Başkan Kocaoğlu düşüncelerini soran gazetecilere “Biz arkadaşlarımızın özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz. 425 gündür ve 210 gündür tutuklu olan arkadaşlarımızın özgürlüğüne kavuşmasını diliyoruz. Başka bir dileğimiz yok.” dedi.

Başkan Aziz Kocaoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik davaya ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine, “Cumhurbaşkanımız sanıyorum dosyayı inceledi ve onun üzerine böyle bir değerlendirme yaptı. Kendisine hem kendi adıma hem arkadaşlarımız adına teşekkür ediyor, şükranlarımı bildiriyorum” diye konuştu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tutuklu bürokratlarının bir an önce serbest bırakılması dileklerini yineleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:
“Bugün şu andan itibaren tüm İzmirli hemşerilerimiz, hangi görüşten ve siyasi partiden olursa olsun tüm milletvekillerimiz, bizi tanıyan ve bilen tüm insanlar adaletin tecelli etmesini istiyor. Umuyorum her şey güzel olur. Arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuşur. Zaten bugüne kadar ne ulusal, ne yerel basında, ne de İzmir’de herhangi bir vatandaşımızdan bu suçlamaları yaptığımıza dair, değil bir söz bir bakış bile almadık. Bizi ayakta tutan hemşehrilerimizin, arkadaşlarımızın, tüm siyası örgütlerin bizim haklılığımızı ve dürüstlüğümüzü teslim etmesidir.”

Bir Cevap Yazın