Yeşildere’de “kura” heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeşildere heyelan bölgesindeki vatandaşları, Noter huzurunda çekilen kurayla Uzundere’deki yeni konutlarına kavuşturdu. Heyecanlı kura törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Başkan Kocaoğlu, Bakanlar Kurulu’nda imza bekleyen projelerine değinerek İzmir’in “kentsel dönüşüm için en hazır kent” olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel yenileme çalışmalarının devam ettiği Yeşildere heyelan bölgesinde yaşayan hak sahipleri, Noter huzurunda çekilen kurayla yeni konutlarına kavuştu. Uzundere’deki C-6 Blok’ta yer alan 56 daire için 49 vatandaş kuraya katıldı. 12 vatandaş ise kendi seçtikleri farklı daireler için ayrı sözleşme yapmayı tercih etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da hazır bulunduğu kura törenine katılan vatandaşlar, heyecandan yerlerinde oturamadı. Törende ilk kurayı Başkan Kocaoğlu çekti. İzmir 11. Noter Vekili Atilla Karadağ tarafından çekilen diğer kuraların sonucunda kendilerine çıkan daireleri beğenerek sevinç çığlıkları atan da oldu, yüksek katı istemeyip hayal kırıklığına uğrayarak ağlayan da…

Kura öncesi konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Samsun – Canik’te yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere “Allah’tan rahmet” dileyerek afetlere karşı dikkatli olmak gerektiği uyarısında bulundu. Başkan Aziz Kocaoğlu, “Afetlerin yaşanmaması için hem merkezi Hükümet hem de yerel yönetimler hep birlikte daha yoğun çalışmalıyız. Afetler karşısında büyük söz söylemek doğru değil. Ancak bilimi ve aklı rehber alarak mücadele etmek hepimizin görevi” dedi.

Bir Cevap Yazın