Menemenspor yeni sezona büyük umutlarla giriyor

3. Lig 2. Grup takımlarından Menemen Belediyespor, 2012-2013 futbol sezonuna yönelik hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yeni sezona 10 yeni transferle ve büyük umutlarla girmeye hazırlanan sarı lacivertliler, şampiyonluğun iddialı isimlerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

3 yıldır 3. Lig’de mücadele eden Menemen Belediyespor, geçtiğimiz sezondan 12 futbolcusu ile yoluna devam ederken; Tuna Han Bilgin (Antalyaspor), Gökhan Köse (Afyon Karahisarspor), Ercüment Eray Ataklı (Lüleburgaz Spor), Ramazan Aksoy (Hacettepe Spor), Mansur Çağlar (Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor), Hamza Böyter (Manisa Donatımspor), Menderes Korkmaz (Manavgat Evrensekispor), Serkan İlgün (Manisa Belediyespor), Erhan Eren (İstanbul Spor) ve Almanya’nın Mönchengladbach Rheydt takımından Derman Dişbudak’ı renklerine bağladı. Geçen yıldan takımın iskeletini oluşturan 12 oyuncu ve 10 yeni transferle idmanlara başladıklarını açıklayan Menemen Belediyespor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Geçen yıldan takımda kalan oyuncularımız, en az yeni transferlerimiz kadar yetenekli oyuncular. Kulüp bütçemizi dikkate alarak, sezon başından buyana takip ettiğimiz ve karakteriyle, oyundaki becerisiyle istediğimiz oyuncuları takımımıza dahil ettik. 4 yeni transfer daha gerçekleştirecek ve 26 oyuncu ile yeni sezona gireceğiz” dedi.

3. Lig’in en zor grubunda yer alan takımlardan birisi olduklarını açıklayan Menemen Belediyespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Arslan ise açıklamalarında şu sözlere yer verdi; “Yeni sezonda çok zor bir grupta mücadele edeceğiz. Bu bizleri daha da kamçılayacaktır. 4 yıllık tecrübenin ardından 3. Lig’de şampiyonluk yaşamak için büyük bir titizlikle seçtiğimiz oyuncularımızın, teknik heyetimiz, Kulüp yöneticilerimizin, en önemlisi de Menemenli hemşerilerimizin şampiyonluk özlemine bu yıl son vereceğimize yürekten inanıyoruz. Menemen Belediye Başkanımız sayın Tahir Şahin’in katkılarıyla 8 doğal ve 2 suni çim sahaya kavuşan Menemen Beledispor Kulübümüz, tesisleşme anlamında İzmir’in en iyilerinden birisidir. Şimdi sıra sportif başarılara geldi. Bu sene özlemini duyduğumuz şampiyonluğa ulaşarak, bu başarımızı başta Kulübümüzün Onursal Başkanı ve Belediye Başkanımız sayın Tahir Şahin olmak üzere tüm Menemenli hemşerilerimize armağan etmek istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın