İzmir’de 125 bin kişi tek yürek eğlendi

Megastar Tarkan’ın ikinci kez taçlandırdığı Fanta Gençlik Festivali, 11’inci yılında 11’inci etabı İzmir’de, daha önce hiç görülmeyen bir katılımcı sayısına ulaştı. Geçen yıl İzmir’de 60 bin kişiye ev sahipliği yapan festival 3 Temmuz Salı günü (dün) İnciraltı’nda 125 bin katılımcıyı ağırladı. Festival böylece 1 milyon katılımcı sayısına merdiven dayadı.

Geçen yıl 1 milyonu aşan katılımcısıyla bir rekora imza atan Fanta Gençlik Festivali, 11’inci yılının 11’inci ayağında İzmir’deydi. Unutulmaz şarkılarıyla kalplerde yer edinen Megastar Tarkan’ın ikinci kez taçlandırdığı 11. Fanta Gençlik Festivali dün İnciraltı’nda 125 bin kişiye ev sahipliği yaparak yeni bir rekora daha imza attı. Bu yıl 16 şehirde gerçekleşen festivalin katılımcı sayısı, İzmir ile birlikte, bir milyon sınırına dayandı.

“Öp, öp, öp!”
11. Fanta Gençlik Festivali’ne özgü sahne düzeni ve görselleri eşliğinde sürpriz bir çıkış yapan Megastar Tarkan şovunu yeni şarkısı “Aşk Gitti Bizden” ile açtı. Hayranlarının tezahüratları karşısında “Sevgili İzmir, merhabalar! Yine süper bir enerjiniz var. Ben yine kendimden geçeceğim, belli oldu. Hoş geldiniz dünyama” diyerek ışık gösterisiyle renklenen şovuna devam etti.

Ön sıralardaki hayranlarının çok sayıda “Öp” yazılı pankartla kendisine mesaj iletmesi üzerine şovuna kısa bir ara vererek yazılan tüm mesajları teker teker okuyan Tarkan “Sahnede olmayı çok seviyorum. Bu sevgi benim tek ilacım. Bu sevgi yıllardır eksilmeden kalbime aktı” sözlerinin ardından “İşim olmaz” şarkısını sessoğlendirdi.
“Usta Çırak” isimli şarkısını da ilk olarak İzmir’de seslendiren Tarkan konseri boyunca 4 kostüm eşliğinde 19 şarkı seslendirdi. Tarkan sahneden bis yaparak ayrıldı.

“Ne yaptıysak İzmir’i koklayarak, yaşayarak yaptık”
11. Fanta Gençlik Festivali ile katılımcılarla buluşan ve üniversite eğitim yıllarını İzmir’de geçiren, Türkiye’nin en sevilen rock vokallerinden Emre Aydın ise hayranları ile duygusal anlar yaşadı. İzleyicilerin tezahüratlarının ardından “İzmir, 9 yıl önce, ben öğrenciyken de böyleydi, hâlâ aynı” diyerek alana seslenen Emre Aydın “Soğuk Odalar” isimli şarkısını seslendirirken İzmir İnciraltı ışıklarla bezendi.

Emre Aydın sözlerini “Biz ne yaptıysak İzmir’i koklayarak, İzmir’i yaşayarak yaptık. İzmir sayesinde bir kez bile haksız çıkmadık” diyerek bitirdi.

Festival modası
Moda dergilerinin aranan ‘stylist’lerinden Hakan Öztürk 11. Fanta Gençlik Festivali’nin İzmir İnciraltı’nda gerçekleşen etkinliklerine konuk oldu. Manken Selda Car ve Duygu Akdeniz ile festival modasını irdeleyen Öztürk, alanın tümünde yaptığı çekimlerle İnciraltı festival alanını adeta açık hava stüdyosuna döndürdü.

Festival in bir sonraki durağı Bursa
Kral Pop medya sponsorluğunda gerçekleşen ve 9 Haziran’da Ankara Hipodrom’da başlayan 11. Fanta Gençlik Festivali gençlerin ilgi alanlarına göre çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Seyirciler, festival alanında saat 16.30’dan itibaren bowling, perküsyon, ‘Pop’un Kralı Kral Pop ile Karaoke’ gibi çeşitli yarışma ve oyunlarla vakit geçirebiliyor. 19.00 itibariyle başlaya DJ ve sunucu performanslarının ardından 20.30’da konserlerin başladığı festivalin bir sonraki durağı 5 Temmuz Perşembe günü Bursa Merinos Park’ta!

Diğer fotoğraf ve video için tıklayın

Bir Cevap Yazın