YARALI ATMACAYA KARŞIYAKA BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI


Karşıyaka’da yaralı bulunan atmaca tedavi edildikten sonra doğal ortamına bırakıldı. Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaşların şikayeti üzerine gittiği Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Müzesi karşısında
 buldu. Kanadının yaralı olduğu belirlenen atmaca hayvan ambulansı ile Örnekköy Geçici Hayvan Barınaklarına getirildi. Veteriner hekimler tarafından tedaviye alınan yaralı kuşun 15 gün bakım ve tedavi sürdürüldü. Tamamen iyileştiği gözlenen atmaca daha sonra doğal ortamında yaşaması için Yamanlar Dağı’na götürülerek serbest bırakıldı.

Karşıyaka sınırları içerisinde benzeri şekilde yaralı farklı kuşlara müdahale ettiklerini belirten Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı, “Karşıyakalı hayvan severler dostlarımız bizleri haberdar ettiğinde hemen müdahale ediyoruz. Her türlü operasyon ve müdahaleye hazır ekip ve personelimiz mevcut. Yaban kuşlarından olan atmaca da Bostanlı’da yaralanmış olarak bulundu. Tedavi edilince kısa sürede iyileşti. Doğanın doğal dengesinin sürmesi için onu da diğerleri gibi Yamanlar Dağı’na bıraktık.” dedi.

Bir Cevap Yazın