Avrupa İzmir’de buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gelecek yıl gerçekleştirilecek “Avrupa Sağlıklı Şehirler” toplantısına ev sahipliği yapacak.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından her yıl sağlıklı şehirler ve ulusal ağlara yönelik olarak düzenlenen “Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Yıllık İş ve Teknik Konferansı”, Rusya’nın St.Petersburg kentinde gerçekleşti. “Sağlık ve Esenlik: Çocukluktan Yaşlılığa Sağlık” teması çerçevesindeki buluşmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Başkan Vekili Dr.Sırrı Aydoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Serpil Baran, Meclis Üyesi Talat Karasu, Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Özlem Tuğaç ile Çocuk ve Gençlik Merkezi sorumlusu Burcu Pınar Şahin katıldı.

İzmir, Haziran 2013’te evsahibi olacak
Sağlıklı Şehirler ağına üye 52 Avrupa ülkesinden 100’ün üzerinde kentin belediye başkanı, üst düzey yöneticisi ile proje koordinatörleri olmak üzere yaklaşık 400 kişinin deneyim ve görüşlerini paylaştığı konferansta, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr.Sırrı Aydoğan da bir konuşma yaptı. Aydoğan, gelen talep üzerine Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Yıllık İş ve Teknik Konferansı’nın 2013 yılında İzmir’de yapılacağını duyurdu. Aydoğan, “Çağdaş ve aydın insanları, hoşgörülü ve uzlaşmacı kimliği, çok kültürlü tarihi ve coğrafi avantajları ile bugün de ciddi bir cazibe merkezi olan İzmir’de, Büyükşehir Belediyesi olarak böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyacağız” dedi. Konuşmanın ardından, katılımcılara İzmir’in tanıtım filmi sunuldu.
Konferansın ‘Korunmasız Grupların Refah ve Sağlığını Destekleyici ve Koruyucu Yenilikçi ve Kapsayıcı Programlar’ başlığı altında gerçekleştirilen oturumunda ise; Çocuk ve Gençlik Merkezi sorumlusu Burcu Pınar Şahin, ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi İç Göç Entegrasyon Projesi (İGEP), Çocuk ve Gençlik Merkezi, Sosyal Destek Merkezleri’ adlı sunumu DSÖ üye kentleriyle paylaştı.

Bir Cevap Yazın