Çok “şugar” oldu

Temmuz ayında Kordon’da boy gösterecek İzmir’in yeni faytonlarını, Büyükşehir Belediyesi’nin yabancı dil ve davranış eğitimi verdiği özel kıyafetli sürücüler kullanacak.

İzmir’in simgesi faytonları kente yakışan modern bir görünüme kavuşturmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ayında hazırladığı projeye start verecek. Victoria Klasik tarzında 12 adet fayton, bu alanda üretimi ile ünlü Manisa’nın Akhisar ilçesinde hazırlanarak teslim alınırken, faytonlara koşulacak 36 at da Avusturya’dan İzmir’e getirildi. Kahramanlar’da oluşturulan at barınağında atlar ve faytonlar için özel alan yapıldı. Tüm bu hazırlıklar sürerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecek faytonların sürücüleri de bir dizi eğitimden geçti. Yerli ve yabancı turistlerle rahat iletişim kurabilmeleri için sürücülere bir ay boyunca “İngilizce” ve “Davranış Eğitimi” dersleri verildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi eğitmeni Sedef Uzgören’den turistlerle iletişim becerisi, kurum içi davranış biçimi, öfke yönetimi, duygu kontrolü ve konuşma becerisi eğitimi alan faytoncular, eğitmen Şinasi Şentürk’le birlikte de İngilizce öğrendi. İnteraktif şekilde gerçekleşen eğitimlere 33 faytoncu katıldı. Hayallerindeki faytonlara kavuşmak için gün sayan sürücüler, eğitimlere hiç ara vermeden katılarak sertifika alma hakkı kazandı. İZULAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen sertifika töreninde sürücülere sertifikalarını İZULAŞ Genel Müdürü Reha Pekerten verdi.
Faytonları İzmir’e yakışır bir hale getirmek için tüm hazırlıkların sürdüğünü belirten Reha Pekerten, yeni faytonların Temmuz ayında Kordon’da faaliyetlerine başlayacağını söyledi. Pekerten, eğitime katılan sürücülerin büyük gayret gösterdiklerini de belirtti.
Davranış eğitimi veren İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi eğitmeni Sedef Uzgören ise öğrencilerin yaşam boyu öğrenme teması ile davranış, ayrıca yabancı dili ustalıkla kullanmaları ve turistlerle sağlıklı bir iletişim kurmaları için de İngilizce eğitimi aldıklarını ifade ederek, “Öğrencilerimin çok istekle çalıştıklarını gördüm. Bu da işin keyifli yanıydı” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın