İzmir’in yat marketi açıldı

Türkiye’nin ilk yat marketi, İzmir Levent Marina’da dün açıldı. Dirinler Döküm ve Viramar Denizcilik şirketleri işbirliğiyle 50 milyon dolarlık yatırımla kurulan yat markette, fiyatları 100 bin euro ile 15 milyon euro arasında değişen tekneler satışa sunulacak. 365 gün açık kalacak yat markette, ilk etapta 60 yat sergilenecek. Dünyanın en iyi markalarından oluşan sıfır ve ikinci el yatların satılacağı yat market deniz severlerin vazgeçilmez adresi olacak.
Levent Marina’da gerçekleşen açılış törenine ve EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in ve İzmir’in önde gelen iş adamları katıldı.
Açılış töreninde konuşan Viramar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Şişman, Türkiye’nin böyle önemli bir projeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Yat market projesinin sadece İzmir’in değil tüm Türkiye’nin yat merkezi olacağını iddia eden Şişman, ” Levent Marina tüm yat severlerin vazgeçilmez adresi olacak. Kendileri satış öncesi ve satış sonrası her türlü, hizmeti burada bulabilecek. Burada insanlar tekne almaya geldikleri zaman tüm işlemleri yaparak evraklarıyla birlikte teknemizi onlara teslim edeceğiz. Tekne satmak isteyenlerden yıllık bağlama ücreti talep etmeyeceğiz. Yat almak isteyen buraya uğramadan hareket etmeyecek.” dedi.
Dirinler Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin ise İzmir ve Türkiye’ye yakışan böyle önemli, bir projeyi hayata geçirmekten çok mutlu olduklarını ifade ederek, ” Bu projeyi zincirin ilk halkası olarak görüyoruz. İlerleyen dönemde buna benzer çalışmalar yapabiliriz. Bu proje devamlı yükselen bir değere sahip İzmir’in tanıtımına da katkı yapacak.” diye konuştu.

Mesut VARLIK

Bir Cevap Yazın