Anadolu Caddesi’ne 4 üst geçit daha geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi; Girne Kavşağı, Karşıyaka Devlet Hastanesi önü, Balatçık ve Soğukkuyu’da yapımı süren yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçitleri bu ay sonunda tamamlamayı planlanıyor. Üst geçitlerin toplam maliyeti 4 milyon 700 bin TL’yi buluyor. Böylece Anadolu Caddesi üzerindeki modern geçit sayısı 9’a yükselecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin ana arterlerinde gerekli olan noktalara asansörlü- yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce Anadolu Caddesi’nde 5, Gaziemir Akçay Caddesi’nde de 4 adet yürüyen merdivenli-asansörlü yaya üst geçidini hizmete alarak bu arterlerde güvenli ve konforlu geçiş sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi üzerindeki 4 noktaya daha yaptığı üst geçidi tamamlama noktasına geldi. Yaya üst geçitlerindeki asansörler, özellikle engelli vatandaşların ve yaşlıların güvenle ve rahatlıkla karşıdan karşıya geçişlerine yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.
Girne Kavşağı, Karşıyaka Devlet Hastanesi önü, Balatçık ve Soğukkuyu’da inşaat süren üst geçitlerin yürüyen merdivenleri ve asansörleri monte edilirken, çalışmaların bu ay sonunda tamamlanması planlanıyor. Üst geçitlerin toplam maliyeti 4 milyon 700 bin TL’yi buluyor.

Bir Cevap Yazın