365 gün açık yat marketi

Türkiye denizcilik ve yatçılık sektöründe bir ilk olan “Yat Market Projesi” İzmir Levent Marina’da hayata geçti. Dirinler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin, proje ile yılın 365 günü açık bir yat fuarı yaratacaklarını söyledi. Yat satışları yarın başlayacak

Levent Marina işletmecisi olan Dirinler Döküm A.Ş. ve Viramar Denizcilik şirketinin işbirliği ile hayata geçirilen Yat Market Projesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Dirinler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin, projenin 50 milyon dolarlık bir yatırımı içerdiğini dile getirdi. Yat Market’in benzersiz bir test sürüş imkanı ile satın almak istenilen yatı anında deneme fırsatı sunduğunu kaydeden Dirin, “Bunun yanı sıra alım satım işleri, finansal çözüm için bankalara ve sigorta şirketlerine de kolayca ulaşım imkanı olan Yat Market 365 gün sürecek bir yat fuarı haline gelecek” diye konuştu.

Bağlama ücretsiz
Sistemin nasıl işlediğini de ifade eden Dirin, “Mevcut yatınızı değiştirmeye karar verdiniz, yapmanız gereken ilk işiniz Yat Market’le yapacağınız bir sözleşme ile yatınızı getirip Levent Marina’ya ücretsiz bağlıyorsunuz böylece teknenizi güvene alıyoruz. Tekneniz Yat Market’te sözleşme süresi içinde bağlama ücreti ödemiyorsunuz” dedi.
Döküm sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren köklü bir şirket olarak sanayideki başarılarını hizmet sektörüne de taşımak istediklerini vurgulayan Melih Dirin, son 10 yılda ciddi gelişmeler gösteren yatçılık sektörünün yatırımcılara da büyük fırsatlar sunduğunu sözlerine ekledi.
Viramar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Şişman ise hızla gelişen yatçılık sektöründe küresel ekonomik krizin etkilerinin giderek azaldığına işaret ederek “Kriz döneminde tekneler genellikle yurtdışına pazarlanıyordu. Şimdi tersine döndü. Şu an marinalara girmek için inanılmaz bir sıra olduğu söyleniyor. Marinalar yetmemeye başladı. Türkiye’de zaten güçlü olan yatçılık her geçen gün profesyonelleşiyor. Biz de bu anlamda iyi bir iş potansiyeli bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Ege Telgraf / Orkan İŞTAR

Dirinler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı

Bir Cevap Yazın