Önce onlar buluştu

Avusturya Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in İzmir’de gerçekleştireceği buluşma öncesi Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti; Başkan Vekili Aydoğan ile görüştü.

Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan ile görüşen Büyükelçi’ye Fahri Konsolos Ülkü Caner ve Efes kazılarını yürüten Avusturya ekibin kazı Başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter eşlik etti.

Dr. Sırrı Aydoğan, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hafta sonunda İzmir’de buluşarak Efes Antik Kenti’ne geçeceğini hatırlatarak, İzmir olarak büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ziyareti “heyecanla” beklediklerini söyleyen Başkan Vekili Aydoğan, iki ülke arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkilerin çok iyi seviyede olduğunu belirtti.

Büyükelçi Klaus Wölfer de, “İki ülke Cumhurbaşkanı’nın buluşması, aradaki dostluğu gösteren çok önemli bir işaret” dedi. Geçtiğimiz sene 80. kez gerçekleşen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın “Partner ülke”sinin Avusturya olduğunu hatırlatan Klaus Wölfer, “Türkiye’ye büyük güven olduğu için, çok sayıda Avusturyalı firma ülkenize yatırım yapıyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın