“İzmir, sağlık temasıyla sıçrama yapacak”

Uluslararası Akdeniz Konferansı’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İnciraltı ile 171 bin hektarlık yarımada bölgesini sağlık konusunda kümelendirmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, “Bu proje, kümelenme konusunda tüm dünyaya örnek olabilir” dedi.

İZKA, TCI Network, Ege Üniversitesi, ve Ege İhracatçı Birlikleri işbirliği ile düzenlenen “Akdeniz Bölgesinde Ekonomik ve Sosyal Kalkınmanın İtici Gücü Olarak Kümelenme” temalı Akdeniz Konferansı Swissotel Grand Efes’te başladı.
Uluslararası konferansın açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kümelenme konusunda yürütülen çalışmaların üretimi ve pazarı teşvik edeceğini belirterek yerel yönetim olarak yaptıkları çalışmaları anlattı, İzmir’in Akdeniz’e yönelik hedef ve projelerini özetleyen Başkan Kocaoğlu, kümelenme konusunda İzmir’in EXPO sürecinde belirlenen “Herkes İçin Sağlık” temasıyla çok önemli bir sıçrama yapacağını söyleyerek şöyle devam etti:
“2015 EXPO sürecinde olduğu gibi EXPO 2020 adaylığı sürecinde de ‘sağlık’ temasıyla İzmir’e EXPO’yu kazandırmaya çalışıyoruz. EXPO çerçevesinde İnciraltı ile 171 bin hektarlık yarımada bölgesini sağlık konusunda kümelendirmeye çalışıyoruz. Bu proje, kümelenme konusunda tüm dünyaya örnek olabilir.”

Bir Cevap Yazın