Çiğlili çocuklar yaz spor okullarına koşuyor

Çiğli Belediyesi bu yıl da yüzlerce çocuğun spor yapacağı yaz spor okullarını açıyor. 7 – 14 yaş grubu öğrencilerin kabul edileceği yaz spor okullarında bu yıl basketbol, futbol ve taekwondo branşlarında öğrenci kabul edilecek. Bu yıl ilk kez kaleci kursu da açılacak.

Yaz spor okullarına 15 gün önce başlayan kurs başvuruları 19 Haziran’da sona erecek ve kurslar 26 Haziran tarihinde başlayacak. Sporun gençler arasında yaygınlaşmasını hedefleyen Çiğli Belediyesi, bu yıl da öğrencilerden hiçbir ücret talep etmeyecek. Her mahalleye gönderilecek servislerle evlerinden alınacak öğrenciler kurs bitiminde tekrar evlerine bırakılacak. Öğrencilerin tüm spor malzemeleri de yine belediye tarafından karşılanacak. Yaz spor okulları futbol kursu Çiğli Belediyespor Kulübü Spor Tesisleri’nde, kız basketbol kursu İstasyonaltı Mahallesindeki İZTİK tesislerinde, erkek basketbol kursu Evka-5’teki Gülen Kora İlköğretim Okulu spor salonunda ve taekwondo kursu da yeni belediye binasındaki taekwondo salonunda verilecek. 1995 – 2005 yılları arasında doğan tüm çocukların kayıt yaptırabileceği kurslara iki bine öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.
Sporun sağlıklı bir neslin oluşabilmesi adına büyük önem taşıdığını belirten Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan ücretsiz yaz spor okullarının büyük ilgi gördüğünü belirtti. Her yıl olduğu gibi bu yılda iki bine yakın öğrenciye spor yaptıracaklarını ifade eden Başkan Solak şöyle konuştu: “Belediye olarak başta engelliler, öğrenciler ve kadınlara önem veren bir anlayış içindeyiz. Projelerimizi hazırlarken ihtiyaçları göz önünde bulunduruyor, taleplere göre şekil veriyoruz. Halkımıza dönük onlarca projeyi hayata geçirirken, sosyal olanlara öncelik verdik. Görevimiz süresince onlarca kurs açtık ve binlerce kişinin bu kurslara katılımını sağladık. Her yıl yaz spor okullarını açıyoruz. Bu yıl da öğrencilerimizden gelen taleplere göre çeşitli branşlarda yaz spor okullarını açıyoruz. Bu yıl ilk kez kaleci kursu da vereceğiz. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve sosyal olmalarını istiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz ve biz de geleceğimize yatırım yapıyoruz.”

Bir Cevap Yazın