Büyükşehir’in Yaz Spor Okulları, Pazartesi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yaz Spor Okulları, bu yıl kapılarını 18 Haziran’da kapılarını açacak. Geçen yıl 12 bin kişinin katıldığı kursların bu yılki hedefi 15 bin kursiyer.

İzmirlilerin spor yapma olanaklarını geliştirmeyi hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları, bu yıl kapılarını 18 Haziran’da açılıyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda düzenlenen kurslardan geçen yıl toplam 12 bin kişi faydalanmıştı. Kayıtları devam eden kurslarda, bu yılki hedef, çoğunluğu çocuk ve genç tam 15 bin sporsever.
Çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminde sporun çok önemli olduğu düşüncesinden yola çıkılarak başlatılan yaz spor okulları projesi sayesinde, yaz boyunca sporu seven çocuklar alanında uzman antrenörler eşliğinde, modern tesislerde ve sağlıklı koşullarda spor yapma olanağı buluyor. Yüzmede 18 yaş, kürek branşında ise 25 yaş üstündekiler de Yaz Spor Okulları’nın olanaklarından yararlanabilecek. Her yıl daha da gelişen kurslar, bu yıl aerobic, basketbol, cimnastik, futbol, kalecilik, pilates, su cimnastiği, kondisyon, sağlıklı yaşam, taekwon-do, güreş, tenis, tenis özel, halk oyunları, satranç, atletizm, judo, yüzme branşlarında açılacak. Kursların ücretleri branşlara göre 20-50 TL arasında değişiyor.

Favoriler, yüzme ve futbol
Söz konusu branşlardan en yoğun ilgiyi yine yüzme ve futbolun görmesi bekleniyor. Okulların kapanmasıyla birlikte, çocuklar soluğu yine Kültürpark Celal Atik Spor Salonu Yüzme Havuzu’nda alacak. Yüzme kursları, talebe bağlı olarak 5-17 yaş arası Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri; 18 yaş ve üstü ise Cumartesi günleri düzenlenecek. Yüzme kurslarının 5-17 yaş arası aylık ücreti 40 TL olarak belirlenirken, 18 yaş ve üstündeki kursiyerlerden 50 TL ücret alınacak. Cuma günleri her yıl olduğu gibi tekerlekli sandalye basketbolu ve engelliler için yüzme kursları ücretsiz olarak verilecek. Geçen yıl yüzme kurslarına yaklaşık 3 bin 900 çocuk katılmıştı.
Futbol kursları ise Yeşilyurt, Bayraklı Çiçek, İnciraltı, Kültürpark ve Evka-4’te verilecek. Yeşilyurt, aynı zamanda kalecilik eğitim merkezi olarak çalışacak.

Bir Cevap Yazın