Yücel İldiz’li dönem başladı


Karşıyaka, teknik direktör Yücel İldiz’le 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ndeki imza töreninde konuşan kulüp başkanı Cihan Büyükoral, yeni sezonda teknik direktör Yücel İldiz’le çalışacaklarını, kendisiyle ”her türlü konuda iyi bir birliktelik yakalayacaklarına inandığını” söyledi.

Büyükoral, bu ligdeki başarıları ortada olan tecrübeli teknik adamın, Karşıyaka’da da başarı sağlayacağına inandığını ifade etti. Yücel İldiz ise büyük bir camiaya geldiğini bildiğini, bu sezon sıkıntılardan arındırılmış, camiaya yakışan bir futbol takımı izletmek istediklerini söyledi.

Futbolda her türlü neticenin olduğunu ifade eden İldiz, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Ancak şunun sözünü verebilirim. Yensek de yenilsek de çağdaş futbol anlayışı içinde bir takım sahaya yansıtacağız. Büyük camialarda beklentilerin de büyük olduğunu biliyoruz. Bank Asya 1. Lig’de her takım lig başlarken ’play-off oynamak istiyoruz’ şeklinde açıklama
yapıyor. Biz de bunu başarmaya çalışacağız. İlk 6 takım içinde olmak istiyoruz. Bunun için de transfer politikasının istediğimiz şekilde gitmesi gerekiyor.”

İldiz, iç transfer çalışmalarının hemen başlayacağını ve sezona 24 kişilik kadroyla gireceklerini belirterek, ”Genel prensip olarak takımın ağırlığını kaldıracak bir kadro oluşturmaya çalışacağız. Yabancı oyuncu konusunda şu anda 2 kişilik kontenjanımız var. Çok geniş bir portföyümüz bulunuyor, bunu değerlendirmeye çalışacağız” dedi.

Yücel İldiz kimdir?
Teknik Direktörlük kariyerine İskenderunspor ile başladı. Orduspor çalıştırdığı 11. takımdır. Malatyaspor’u şampiyon yaparak Süper Lig’e çıkarmıştır. 2004-2005 sezonunda 2. Lig B Kategorisi’nde çalıştırdığı Orduspor ile son 17 maçını kazanarak bu alanda bir rekora imza atmış ve takımı 2. Lig A Kategorisi’ne çıkarmıştır.
Yücel İldiz 3 sezon Orduspor’da çalışmıştır. Bu 3 sezon boyunca kadroda çok az değişiklik yapılmıştır gayet mütavazı bir kadrodur. Orduspor un başına geçtiği ilk sezon 11 puan geriden gelip 2. Lig B Kategorisi B Grubu şampiyonluğunu kazanılmasını sağlamıştır ve bu sezon Orduspor oynadığı 17 maçın 17 sinide kazanarak bir rekor kırmıştır (2004-2005).
Orduspor 2. Lig A Kategorisine çıktığı ilk yıl ligi 6. sırada bitirerek Ankara’da oynanan Play-Off maçlarına kalma hakkını kazanmış ve ligi 3. bitiren Altay ile yaptığı maçı kaybetmiştir (2005-2006).
Orduspor 2. Lig A Kategorisindeki 2. yılını 8. sırada bitirmiştir (2006-2007).
2009-2010 sezonunun başında Kardemir Karabükspor ile anlaştıştı ve Karabükspor’u sezon bitimine 4 hafta kala Bank Asya 1. Lig şampiyonu yaparak Süper Lig’e yükselmesini sağladı. 2010-11 sezonunda Karabükspor’la ligi 9. sırada tamamladı ve oynattığı futbola birçok futbol otoritesinin takdirini topladı. 2011-12 sezonunda takımıyla beklediği başlangıçı yapamadı ve ardarda kötü sonuçlar almaya başladı. Son olarak 5 Kasım 2011 tarihinde kendi evinde Eskişehirspor’a karşı oynadığı Süper Lig karşılaşmasında yenildi. Bu yenilgi üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın