En güzel balkon ve bahçeler belli oldu

Her yıl meraklıları tarafından büyük bir heyecanla takip edilen, Karşıyaka’nın en çevreci ve renkli yarışmalarının başında gelen “Karşıyaka En Güzel, Balkon, Bahçe Yarışması”nın bu yılki şampiyonları belli oldu.
Tabiatın en güzel varlıklarından biri olan çiçekleri, ağaçları, evlerinin balkon ve bahçelerine en özenli bir şekilde diken, bezeyen, emeklerini, çabalarını bu olağanüstü canlılar için harcayan, yaşadığı ilçeye güzellik katan Karşıyakalıların ilgi gösterdiği yarışmaya bu yıl 60 civarında katılımcı başvurdu.
Çiçek Festivali bünyesinde yapılan Balkon Bahçe Yarışması bu yıl 11’nci kez düzenlenirken derece alanlara da cezbedici hediyeler verildi.
Törende yarışmaya katılanlara seslenen Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çalışkan” Yalnızca bahçelerinizi, balkonlarınızı değil çevrenizi de güzelleştiriyorsunuz. Emek veriyorsunuz. Çok titiz çalışma yürüten jüri üyelerimize ve katkı koyan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. “dedi.
Derece alanların balkon ve bahçeleri slayt eşliğinde misafirlere de izletilirken ödüller de Başkan vekili Hüseyin Çalışkan, CHP İlçe Başkanı Adnan Alabay , meclis üyeleri ve bürokratlar tarafından sahiplerine takdim edildi.
Alanın genel görünüşü, alanın kullanımı, mevcut alandan maksimum yararlanma, bitki mekan uyumu, kullanılan bitkilerin çeşitliliği, bitkilerin kendi arasındaki renk ve doku uyumu, kullanılan aksesuarlar, genel bakım, bitkilerin sağlığı, seçilen doğal malzemelerin mekana uyumu, budama ve şekil verme tekniği, sulaması gibi ana kriterlerin jüri tarafından değerlendirildiği yarışmada;

Balkon birincisi; Bostanlı Mahallesi’nden Nesrin Onur oldu. Nesrin Onur’a 5 yıldızlı bir otelde konaklama, İkili rattan set, el aleti, siyah asılabilir fener, ikili galvaniz saksı, iki adet minder, tamburlanmış taş, mevsimlik çiçek, Medical Park Hastanesinden check-up hediye edilirken
Alaybey’den Gülin Çolak ev bahçesi birincisi seçildi. Çolak’a da 5 yıldızlı bir otelde konaklama, Bambu oturma grubu, bank, çöp kutusu, el aleti seti, tamburlanmış taş, mevsimlik bitki, Medikal park Hastanesinden check-up, verildi. Apartman Bahçesi Birincisi ise Bostanlı’dan Feridun Tezer oldu. Tezer de dört parça fitness aleti, bank, çöp kutusu, asılabilir daire saksı, Deniz Kent Restoran’tan çift kişilik akşam yemeği, tamburlanmış taş, mevsimlik bitki almaya hak kazandı.
Jüri özel ödülü 2045 -2045/1 sokak Mavişehir Sahil evleri dubleks ve tripleks evleri sitesine layık görüldü.

Yarışmada Balkon ikincisi Demire Önder, Balkon üçüncüsü Tuğba İnay, Apartman bahçesi ikincisi Faik Tekin-Muharrem Elma, Apartman bahçesi üçüncüsü Ahmet

Bir Cevap Yazın