En temiz ilçe Bayraklı

Bayraklı Belediyesi Dünya Çevre Günü’nü öğrencilerin düzenlediği etkinliklerle kutladı.
Bayraklı Aktaroğlu, Piyale ve Süleyman Eczacıbaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı çevre günü etkinliklerine ev sahibi olarak Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da katıldı. Çevreyle ilgili şiirlerin okunmasıyla başlayan etkinlik daha sonra minik öğrencilerin halk oyunun gösterileriyle devam etti.

Temizlik bizim işimiz
Başkan Karabağ, Dünya Çevre Günü’nde, Bayraklı’da temizlik çalışmalarıyla ön plana çıkan Aktaroğlu, Piyale ve Süleyman Eczacıbaşı İlköğretim Okulu adına öğretmenlerine temizlik sertifikası teşekkür verdi. Bayraklı’nın ilçe olmasıyla beraber İzmir’in en temiz ilçesi olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Karabağ, “Bunu da yüzde 91.4 oranında beğeni oranıyla kanıtlıyoruz. İlk günden bu yana çevreye olan duyarlılığımızı en temzi sokak yarışmasıyla taçlandırdık. Mahallelerde, sokak aralarında halkımıza temizlik bilincini yaşattık. Pil, atık yağ ve ilaç gibi çevreye doğrudan zararlı materyalleri semt merkezleri, belediye hizmet binaları ve muhtarlıklar aracılığıyla toplayıp imha edilmek üzere ilgili yerlere teslim ediyoruz” dedi.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a çevreye olan katkılarından dolayı teşekkür plâketi verildi. Plaketi memnuniyetle kabul eden Başkan Karabağ daha sonra çocuklarla birlikte fidan ve çiçek dağıtımına katıldı, Bayraklı Belediyesi’nin tüm şubelerine dağıtılan geri dönüşüm kutularını inceledi.

Bir Cevap Yazın