2 Bine Yakın Öğrenci Satranç İçin Bir Araya Geldi


Satrancın genç ustaları, Beko’nun ev sahipliğinde İzmir’de buluştu. Bu sene on birincisi gerçekleştirilen Beko Satranç Şöleni, 2000’e yakın sporcunun katılımı ile İzmir Fuarı’nda düzenlendi.

Arçelik A.Ş.’nin lider markası Beko’nun, Milli Eğitim Bakanlığı, İzmir Valiliği, Gençlik Spor İl Başkanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun katkılarıyla İzmir Satranç Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde bu yıl on birincisini düzenlediği ‘Beko Satranç Şöleni 2012’ 2-3 Haziran tarihlerinde İzmir Fuarı’nda gerçekleştirildi. 5 numaralı holde düzenlenen turnuvada toplam 140 öğrenciye madalya verildi.

Yarışmaya İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerinin yanı sıra, KKTC (Magosa), Ankara, Kocaeli, Bursa, Manisa, Denizli, Muğla, Çanakkale, Aydın, Kütahya, Akhisar, Balıkesir ve Edirne’nin ilçelerinden 300’e yakın okul k
atıldı.

Genç satrançseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık 2000 öğrencinin yer aldığı turnuvada; “İlköğretim Küçükler” (İlköğretim 1-5. sınıflar) kategorisinde 122 okul, “İlköğretim Yıldızlar” (İlköğretim 6-8. sınıflar) kategorisinde 82 okul, “Lise-Gençler” (Hazırlık, 1-2-3-4. sınıflar) kategorisinde 93 okul katıldı. 4+1 öğrenciden oluşan okul takımlarının yarıştığı müsabakalar sonucu 15 okula kupa verildi.

Yarışmada ‘İlköğretim Küçükler’ kategorisinde İzmir Özel Türk Koleji BT Kampusu, ‘İlköğretim Yıldızlar’ kategorisinde Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu ve ‘Lise Gençler’ kategorisinde İzmir Atatürk Lisesi birinci oldu.

Görkemli bir ödül töreniyle son bulan turnuvada, takım ve masa derecesi yapan okul ve öğrencilere kupa ve madalyaları takdim edildi. Takdim edilen kupa ve madalyaların yanı sıra, her kategoride dereceye giren okullara ve sporculara BEKO marka LCD televizyondan buzdolabına ve Grundig DVD oynatıcıdan telsiz telefona kadar birçok ürün hediye edildi. Turnuvaya katılan tüm öğrencilere Beko T-shirt, ayrıca tüm okullara da ‘Katılım ve Teşekkür Belgesi’ verildi.

Beko 11. Satranç Şöleni – Dereceye Giren Okullar

İlköğretim Küçükler:
1-İzmir Özel Türk Koleji BT Kampüsü
2-Özel Ege İlköğretim Okulu
3-Özel Karşıyaka Yamanlar İlköğretim Okulu
4-Tuğsavul İlköğretim Okulu
5-Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu

İlköğretim Yıldızlar
1-Özel Yamanlar Özyurt İlköğretim Okulu
2-Özel Yamanlar İlköğretim Okulu
3-Özel Karşıyaka Yamanlar İlköğretim Okulu
4-Özel Ülkem İlköğretim Okulu – Manisa
5-Mavişehir İlköğretim Okulu

Lise Gençler
1-İzmir Atatürk Lisesi
2-Özel İzmir Amerikan Koleji
3-Hasan Türek Anadolu Lisesi
4-Cihat Kora Anadolu Lisesi
5-Tuğba Özbek Anadolu Lisesi

Bir Cevap Yazın