Karşıyakalı muhtarlar konuştu, başkan dinledi

Hafta sonu Torbalı’nın orman köylerini ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, hafta içinde de kent merkezindeki mahalle muhtarlarıyla görüşmelere başladı. Başkan ilk toplantıyı, Karşıyaka’daki 11 muhtarla gerçekleştirdi.

Orman köylerini ziyaret ederek tek teker ihtiyaçlarını belirleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir yandan da metropol içinde daha çok dar gelirli vatandaşların yoğun olduğu mahallelerin muhtarlarıyla görüşmelere başladı. Toptan çözüm çalışmaları kapsamında Karşıyaka ilçesindeki 11 mahalle muhtarı ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, ihtiyaçları aciliyet sırasına göre çözeceklerini söyledi.
Samimi bir havada gerçekleşen buluşmada Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seyfi Sütçü, Dedebaşı Mahallesi Muhtarı Şuayip Kayataş, Demirköprü Mahallesi Muhtarı İbrahim Akçe, İmbatlı Mahallesi Muhtarı İsmail Taşkıran, Örnekköy Mahallesi Muhtarı Avni Yüksel, Sancaklı Köyü Muhtarı İsmail Akdoğan, Şemikler Mahallesi Muhtarı Bahar Zengin, İnönü (Yamaç) Mahallesi Muhtarı Hasan Söyüt, Yamanlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Yegün, Zübeyde Hanım Mahallesi Muhtarı Rami Nalbantoğlu ile Karşıyaka Muhtarlar Derneği Başkanı, Bahariye Mahallesi Muhtarı Fuat Pusat ile yaklaşık 3 saatlik bir toplantı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, muhtarlardan istek ve önerilerini içeren dosyalar da aldı. Kanalizasyon, ulaşım, park düzenlemesi, açıkhava kondisyon seti, otobüs, kapalı durak ve asfaltlama konusunda isteklerini gönül rahatlığıyla dile getiren muhtarlar, mahallerine daha önce yapılan hizmetler ile ilgili teşekkürü de ihmal etmedi. Başkan Aziz Kocaoğlu hem isteklere cevap verdi hem de kentte yapılan ve yapılacak projeler, metro ve tramvay hatları ile Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi konusunda muhtarlara bilgi verdi.

Bir Cevap Yazın