Atık pil toplayanlara cazip hediyeler…

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ bu yıl yine hareketli geçecek. 7 kategoride düzenlenen yarışmada dereceye girenlere teşvik ödülleri verilecek. Kampanyada geçen yıl tam 25 ton atık pil toplanarak doğaya zarar vermeden bertaraf edilmişti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre bilincini yaygınlaştırmak amacıyla 1998 yılından bu yana her yıl Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında sürdürdüğü ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’nın 15.sini gerçekleştirmek için düğmeye bastı. Gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek, çocuklar başta olmak üzere toplumda çevre bilincini geliştirmek için yapılan kampanya bu yıl 5-7 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğinde gerçekleşecek olan atık pil toplama kampanyasına katılmak isteyenler, yıl boyunca topladıkları kullanılmış pillerini belirtilen tarihlerde belediyenin giriş kapısında kurulacak olan stanttaki kumbaralara tarttırarak teslim edebilirler.

Birbirinden cazip armağanlar var
Çevreye ve doğanın korunmasına duyarlılık gösteren çevre dostlarının topladığı pillerle, kampanya her geçen yıl güç kazanıyor. Çevre Haftası boyunca sürdürülen kampanya çerçevesinde 2007 yılında 8 ton, 2008 yılında 8.6 ton, 2009 yılında 13.4 ton, 2010 yılında 21.1 ton, 2011 yılında ise 25 ton atık pil toplanmış ve uygun şartlarda doğaya zarar vermeden bertaraf edilmişti.

[highlight color=”eg. yellow, black”]Kampanyada toplanan atık piller; okullar, çocuklar, anaokulları, yetişkinler, gençler, şarjlı piller ile firmalar-kurumlar olmak üzere yedi kategoride değerlendirilecek. Her kategoride ilk üç dereceye girenlere bisiklet, fotoğraf makinası, dizüstü bilgisayar, mp3, kol saati, Ipod Shuffle, akülü Scooter, masa tenisi, satranç eğitim panosu, satranç takımı, kitap seti, spor seti gibi teşvik ödülleri verilecek. Ödüller, 12 Haziran 2012 tarihinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.[/highlight]

Bir Cevap Yazın