YEŞİL ÇİĞLİ İÇİN BİN FİDAN DAĞITILDI

Çiğli Belediyesi daha yeşil Çiğli için başlattığı çalışmalarını mahallelerde fidan dağıtımlarıyla sürdürüyor. Belediye bu amaçla Kaklıç Mahallesi’nde bin adet fıstık çamı dağıttı. “İzmir’in en yeşil ilçesi olmak için çalışıyoruz” diyen Başkan Metin Solak, sırada Sasalı Mahallesi’nin bulunduğunu söyledi.

Başlattığı yeşil ve park ataklarıyla en yeşil ilçe olma yolunda çalışmalar yapan Çiğli Belediyesi, yeşillendirme çalışmalarına mahalle sakinlerini de katmak üzere mahallelerde fidan dağıtmaya başladı. İlk fidan dağıtımı Kaklıç Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Kaklıç meydanına getirilen bin fidan mahalle sakinlerinden büyük ilgi gördü. 10 dakika içinde bütün fidanlar dağıtılırken, bir sonraki fidan dağıtımının Sasalı’da yapılması planlanıyor.

Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, son bir yıl içinde ilçenin daha yeşil olması için yoğun çalışmalar başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda park ve yeşil alanlara binlerce fidan ve çeşitli bitkiler diktiklerini ifade eden Başkan Solak, yeni park yapımına da ağırlık verdiklerini belirtti. Yeşillendirme çalışmalarının halkın katılımıyla daha da anlam kazanacağını söyleyen Başkan Solak, bu amaçla mahallelerde fidan dağıtmaya başladıklarını ve halktan da yoğun ilgi görmekten mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın