Sualtında “efsane” oldular

Türkiye’de sualtı ragbisi sporunun lokomotifliğini üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu branşta hem bayan, hem de erkek takımlarıyla 7 yıldır Türkiye şampiyonluğunu kimseye kaptırmıyor. Kulüp, kazanılan toplam 14 şampiyonluğun yanı sıra7 yıl süren ‘namağlup” unvanı ile de kırılması güç bir rekora imza attı. Şimdi yeni hedef, Avrupa’da kupa kaldırmak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son 7 yılda 14 Türkiye şampiyonluğu ve 13 Federasyon Kupası kazanan Sualtı Ragbisi bayan ve erkek takımları, artık bu başarılarını ülke sınırları dışına taşımaya kararlı. Yeni kurulan Erkek Milli Takımı’na 8 sporcu gönderen kulüp, kurulma aşamasındaki Bayan Milli Takımı’nın da tamamına yakınını oluşturacak gibi görünüyor.
2005 yılından bu yana bayan ve erkek takımlarıyla 100’ün üzerinde maç yapan, toplamda 27 kupa kazanan kulüp, sahip olduğu yenilgisizlik serisiyle de kırılması güç bir rekorun sahibi oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan Sualtı Ragbisi Takımı, bu süreçte sadece bir gol yerken, yenilgi yüzü görmedi. Erkek takımı ise tıpkı bayan takımı gibi sadece bir gol yiyerek 7 yıl hiç yenilmedi. Ekip 7 yıl sonunda ilk yenilgiyi, geçtiğimiz ay katıldığı Federasyon Kupası finalinde tattı.

Bir Cevap Yazın