31. Dünya Müzik Şenliği Haziran’da başlıyor

İzmir Fransız Kültür Merkezi, tüm amatör müzisyenleri Dünya Müzik Şenliği’ne katılmaya davet ediyor…

Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 21 Haziran’da gerçekleşecek şenlik, 1982 yılından bu yana tüm dünyada 100’ün üzerinde ülkede kutlananıyor. Müzik Şenliği’nin ruhuna uygun olarak, her yerde müzik anlayışıyla tüm gün boyunca şehrin dört bir yanında, parklarda, caddelerde, vapurlarda, metroda gerçekleşecek konserlerde yer almak isteyen yerli ya da yabancı amatör müzisyenler Fransız Kültür Merkezi’ne başvuru yapabilir. (www.ifturquie.org)

21 Haziran günü gün boyunca gerçekleşecek konserlerin ardından aynı gece Fransız elektronik müzik sanatçısı Chapelier Fou (Çılgın şapkacı) ve 22 Haziran akşamı çigan müzik grubu Palinka’nın konserleri ücretsiz olarak gerçekleşecek.

İzmir’de Müzik şenliği
İzmir Fransız Kültür Merkezi 20 yıldır bu kutlamalara öncülük etmektedir. İzmir’de 2012 yılındaki kutlamalara 21 ve 22 Haziran tarihlerinde olmak üzere 2 Fransız grup davet edilmiştir. 21 Haziran Perşembe gün içinde sokak konserlerinin gerçekleştirilmesi, aynı günün akşamı Fransız elektronik müzik sanatçısı “Chapelier Fou”, 22 Haziran akşamı ise çigan müzik grubu “Palinka”nın sahne alması düşünülmüştür. Amatör İzmirli müzisyenlerin başvurusu basın ve internet aracılığıyla yapılacak bir davet ile gerçekleşecektir.

Bir Cevap Yazın