2500 Cerrah İzmir’de

Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen 18. Ulusal Cerrahi Kongresi ve 13. Ulusal Cerrahi Hemşireliği Kongresi , 700’ün üzerinde davetlinin katılımıyla İzmir Kaya Termal & Convention Otel’de görkemli bir açılış töreni ile gerçekleşti.
Kongre Başkanı Saadettin Çetiner , Hemşirelik Kongresi Başkanı Deniz Şelimen , Bilimsel Sekreter Selman Sökmen ve Genel Sekreter Gökhan Yağcı ; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmalarında bugüne kadar harcanan yoğun emeği katılımcılara detaylarıyla aktardılar.
42 firma ,90 stand ile kongre, 550 kişinin katıldığı 8 kursla başladı. Kongrede TCD ( Türk Cerrahi Derneği ) Başkanı Cem Terzi yaptığı konuşmada geçen ay kaybedilen Op. Dr. Ersin Arslan’ı andı. Cerrahların artık yalnızca hastaları için değil Türkiye sağlık ortamı için de derin endişe duyduklarını vurguladı. TCD Yeterlik Kurulunda görev süresi dolan Yeterlik Kurulu Başkanı Sadık Kılıçturgay ile üyeler Mahir Özmen , Ahmet Çoker ve Ethem Geçim’e teşekkür plaketi verilirken, akredite olan kurumlara akreditasyon belgeleride takdim edildi.
Kardeş Ülke Azerbaycan’dan anlamlı hediye
Türk Cerrahi Derneği , web üzerinden yayın hayatına geçen elektronik cerrahi kitabının kullanımını Azerbaycan cerrahlarına açtı. Nuru Bayramov yaptığı konuşmada iki ülkenin cerrahlarının işbirliğinden duydukları mutluluğu ileterek ‘’ Bir Millet İki Devlet ‘’ vurgusunu resmeden eseri TCD’ye hediye etti. Açılışa katılan davetliler Kaya Termal Artemis Havuz başında yapılan Kokteyl ile eğlenceli vakit geçirdiler.

Bir Cevap Yazın