Çoğu gitti azı kaldı

Büyükşehir’in Bayraklı’da kuracağı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’daki inşaat çalışmalarının yüzde 50’si tamamlandı. Başkan Karabağ ile birlikte park alanına giden Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu, beldelerde uyguladıkları ve çok beğenilen çok amaçlı salon projesini metropolde ilk kez Bayraklı’da uyguladıklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bayraklı’da yapımı hızla süren Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nda, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile birlikte incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz Ekim ayında temelini attığı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ndaki inşaat çalışmaları yüzde 50 oranında tamamlandığı bildirildi.
“Hocaların hocası” olarak bilinen, Bayraklı (eski Smyrna) antik kentini ortaya çıkaran ünlü arkeolog Ord.Prof.Dr. Ekrem Akurgal’ın adı verilen yaşam parkında eğitim binası ve çok amaçlı salonun betonarme imalatları ile çatı kaplamaları bitti. Aynı şekilde basketbol, tenis ve futbol sahalarının oluşturulacağı alandaki hafriyat çalışmaları ve taş duvar imalatları da tamamlandı. Yaşam Parkı’na ayrı bir renk katacak oyun sahalarının betonarme temel imalatları ile elektrik ve sulama hatlarının borulama çalışmaları ise devam ediyor. Projeyi yürüten ekipler, bir yandan da çevre düzenlemeleri için gerekli hazırlıkları yürütüyor.

Bir Cevap Yazın