İZMİR SENFONİ DÜNYANIN EN ÜNLÜ GRUBU QUEEN CLASSICAL İLE SEZONU KAPATIYOR

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), Elsis Enerji Sistemleri San.Tic.Ltd. Şti. işbirliği ile 25 Mayıs 2012 Cuma Akşamı saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkez’inde Şef Ender Sakpınar yönetiminde Queen Classical, Sanat Korosu ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Korosu beraberinde görkemli bir konser ile 2011-2012 Sezon Kapanış Konserini gerçekleştirecektir.

Orkestra’yı 1978 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon bölümünü Prof. Ercivan Saydam’ın öğrencisi olarak bitiren Ender Sakpınar yönetecektir. Sakpınar, Paris’de bulunan “Pasdeloup Senfoni Orlestrası’ndaki asistanlık görevinin yanı sıra 1983 yılında Kültür Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın finanse ettiği “Ensemble International de Paris” Orkestrasının kurucusu, aynı orkestra ile çeşitli radyo, tv programlarına katılan ve plak kaydeden Sakpınar, başta Paris olmak üzere Fransa, İtalya, İsveç, Portekiz, Avusturya, Meksika, Japonya, Malta ve Türkiye’de çeşitli festivallere konuk olarak katılmıştır. Sanatçı, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın daimi Şef Yardımcılığı görevinin yanı sıra 2004 yılından bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Orkestra Şefi ve Sanat danışmanlığı görevini de sürdürmektedir.

Rock müzik tarihinin tartışmasız en iyi, en başarılı, en karizmatik hatta en zengin gruplarından biri olan Queen Classical sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından dünyanın en güçlü vokali ve yeni müzik anlayışı ile tüm müzikseverlerin beğenisini özelliklede gençlerin büyük ilgisini çekmektedir. Ayrıca bu grup dünya çapında tanınmış ve bilinmiş bir gruptur. Queen Classical Johnny Zatylny / Vokal, Norbert Munser / Klavye, Falk Möckel / Davul, Thomas Engelmann / Gitar ve Volker Kaminski / Bass Gitar’dan oluşmaktadır.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Elsis Enerji Sistemleri San.Tic.Ltd. Şti. işbirliklerini ve dostluklarını bu özel ve anlamlı gecede Queen Parçalarından oluşan olağanüstü repertuarı ile müziğin en güzel örneklerini Sanat Korosu ve Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Korosu eşliğinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın