Duayen bankacıya duygulandıran vefa

Gediz Üniversitesi, finans ve sigorta dünyasını buluşturdu. Bir de vefa örneği sergilendi, tam 3 bankada genel müdürlük yapan, İTO Finans Danışmanı Halit Soydan’a meslek onur ödülü verildi. Ayakta alkışlanan Soydan, duygu yüklü anlar yaşadı.

Gediz Üniversitesi, ‘Finans Kampı’na ev sahipliği yaptı. Genç Finansçılar Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon, bankacılık ve sigorta sektörlerinden 16 yöneticiyi bir araya getirdi. Konuşmacılar arasında Groupama Türkiye CEO’su Yılmaz Yıldız’ın da yer aldığı etkinlik, duayen bankacı Halit Soydan’la başladı. Egebank, Yapı Kredi ve Garanti bankalarında genel müdürlük görevlerinde bulunan, İzmir Ticaret Odası (İTO) Finans Danışmanı Soydan, hem dünya piyasalarını hem de Türkiye ekonomisini değerlendirdi. Soydan, “Avrupa Birliği küçülüyor, ABD’de işler yanlış gidiyor. ABD’de en son ünlü bir banka türev piyasalarında 2 milyar dolar kaybetti. Eskiden, ‘Batı aya, biz yaya’ derdik. Şimdi tersine döndü. Bugün Türkiye büyüyor, istikrarlı bir çizgi yakalandı. Bir zamanlar imrendiğimiz Avrupa ülkeleri ise tükendi, mesela Yunanistan için söylenecek bir şey kalmadı” dedi. Gediz Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan, küresel para trafiği hakkında merak edilenleri anlatan Soydan’a Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk ve Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik tarafından ‘meslek hizmet onur ödülü’ verildi. Ayakta alkışlanan duayen bankacı, duygulandı, kendisine gösterilen vefa örneği nedeniyle teşekkür etti.

Başarının tüyolarını verdi
Halit Soydan’dan sonra kürsüye Prof. Dr. Özcan Güven çıktı. Aydın Ortak Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven de deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. İkinci günün ilk oturumuna Groupama Türkiye CEO’su Yılmaz Yıldız imza attı. Yıldız, sigortacılıkta başarıya giden yolu gösterdi. Prof. Dr. Özcan Güven ile Yılmaz Yıldız’ın da ödüllendirildiği Finans Kampı’nda bankaların ve sigorta şirketlerinin Ege bölge müdürleri de farklı konularda sunum gerçekleştirdi. Ajlan Şahin kendo gösterisi, Han Tiyatrosu da ‘güzel ve etkili konuşma’ eğitimiyle etkinliğe renk kattı.

Gediz Üniversitesi Finans Kampı’nda öğrencilerle şu isimler bir araya geldi:
– İTO Finans Danışmanı Halit Soydan
– Aydın Ortak Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Özcan Güven
– Groupama Türkiye CEO’su Yılmaz Yıldız
– Şekerbank Ege Bölge Müdürü Selda Curoğlu
– TEB Yatırım Ege Bölge Müdürü Cevdet Avşar
– Citibank Alsancak Şube Müdürü Hale Yavuz
– Eurotekfenbank İzmir Şube Müdürü Sadullah Erol
– Finansbank Manisa OSB Şube Müdürü Cem Albayrak
– HSBC Karşıyaka Şube Müdürü Fulya Tüfenkçioğlu
– Denizbank Ege Bölge Satış Müdürü Burak Erkan
– Chartis Sigorta Bölge Müdürü Müyesser Çevik
– Aksigorta Bölge Müdürü Barbaros Ünal
– Aksigorta Bölge Teknik Yöneticisi Bahadır Zengin
– TEB Leasing Bölge Satış Müdürü Ali Kaynar
– Deniz Factoring Bölge Yöneticisi Aziz Naci Fikirdanış
– Sigorta eksperi Giray Tok

Bir Cevap Yazın