Konak 19 Mayıs kutlamalarına hazır

*Her yıl statlarda kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı uygulamaya konulan yeni resmi bayram yönetmeliğinin ardından görselliğini kaybetti. Ancak, Konak Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı bu özel günü yine gençlerin ilgisini çekecek etkinlikler ile kutlamaya, canlı tutmaya ve unutturmamaya hazırlanıyor.

* İki gün boyunca Red Bull X Fighters Jams Motorsiklet grubu İzmir’de seyirci rekoru kırmaya hazırlanıyor. İzmir’de ilk defa gerçekleştirilecek olan gösterileri 50 bin kişinin izlemesi bekleniyor. Yine bugüne kadar konserlerinde 150 bin kişilik bir izleyici kitlesine ulaşan Kenan Doğulu da bu rakamı egale etmeye hazırlanıyor.

Bu yıl 17-18 Mayıs tarihlerinde 11’nci kez start alacak ve 19 Mayıs Gençlik Bayramı kutlamaları ile bütünleşecek olan Alsancak Şenliği’nde gençler iki gün boyunca Türkiye’nin son dönemde yıldızı parlayan Grup Pinhani ve ünlü sanatçı Kenan Doğulu konseriyle renkli ve coşkulu saatler yaşayacaklar, eğlenecekler. Ayrıca onlarca dans ve gösteri grupları Alsancak semtinin çeşitli bölgelerinde renkli gösteriler ile unutulmaz görsellikler sunacaklar. İzmir’de ilk defa motorsiklet üzerinde çılgın akrobatik hareketler ve atlayışlar yapılacak.

ESNAFIMIZ İZMİR VE EGELİLERE KUCAK AÇACAK
Gençlerin ilgisini çekecek olan gösteriler iki gün boyunca Alsancak Vapur İskelesi ve Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, şenlik boyunca insanı öne çıkaran, özellikle gençlerin katılımını sağlayan, her gün sabahtan akşama kadar renkli ve cıvıl cıvıl, içi dolu bir program hazırlandığını söyledi. Başkan Tartan, “Alsancak Şenliği artık kurumsal bir şenlik oldu. Kaliteli bir noktaya taşındı. İki gün boyunca coşkunun her boyutu olacak. Kenti kucaklayan, eğlence, iş ve kültür mekanı Alsancak’a tüm gençleri bekliyoruz. Bu süreçte esnafımız da İzmir ve Egelilere sevgiyle kucak açacak” dedi.

Bir Cevap Yazın